Prvé smartwatch spoločnosti OnePlus vraj nepoženie operačný systém od Google

Aj keď sa to na prvý pohľad tak nemusí zdať, ide o pomerne prekvapujúcu novinku. OnePlus a Google totižto majú medzi sebou veľmi pevné puto.

O debute inteligentných hodiniek spoločnosti OnePlus, konkrétne OnePlus Watch, sa špekuluje už niekoľko rokov. A žiaľ, vyzerá to, že pri špekuláciách to ešte nejaký ten čas aj ostane.

Hodinky sa nám vraj pôvodne mali ukázať spolu s OnePlus 8T, teda ešte 14. októbra. To sa ale, očividne, nestalo. Aktuálne sa teda predpokladá, že ich spoločnosť predstaví niekedy v priebehu budúceho roka.

Nepoženie ich Wear OS

O výbave či dizajne OnePlus Watch sa toho zatiaľ veľa nevie. Informátori nás však nenechávajú s úplne prázdnymi rukami. Jeden z nich, konkrétne Max Jambor (inak známy aj ako Max J), tvrdí, že hodinky nebudú po softvérovej stránke poháňané operačným systémom od Google, resp. Wear OS. Na novinku upozornil server 9to5Google.

Aj keď sa to na prvý pohľad tak nemusí zdať, ide o pomerne prekvapujúcu novinku. OnePlus a Google totižto majú medzi sebou veľmi pevné puto. Predsa len, OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro boli prvé smartfóny, ktoré získali aktualizáciu na operačný systém Android 11 (nehľadiac na smartfóny Google Pixel).

Dôvod? Nikto nevie

Prečo teda hodinky nebudú používať operačný systém od Google? Presná odpoveď zatiaľ neexistuje. Je isté, že hodinky bude možné prepojiť so smartfónmi používajúcimi operačný systém Android. Aký operačný systém bude poháňať samotné hodinky však zatiaľ nevieme.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Wear OS to ale zrejme nebude. Informátor taktiež deklaruje, že nepôjde ani o žiadnu jeho modifikovanú verziu.

Prvé smartwatch značky OnePlus sú stále záhadou. No ak je pravda, že debutujú už budúci rok, môžeme očakávať, že sa k nám začnú prvé podrobnejšie informácie dopracovávať v priebehu najbližších mesiacov.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať