Nadchádzajúce smartfóny Honor majú poháňať čipsety od Qualcommu

Firmy vraj aktuálne rokujú ohľadom čipsetov pre nadchádzajúce smartfóny Honor, pričom čínsky výrobca má byť z potenciálnych výsledkov spolupráce nadšený.

Čínsky výrobca Huawei minulý mesiac oznámil predaj svojej dcérskej spoločnosti Honor. Len krátko na to sa objavili špekulácie, podľa ktorých má “čerstvá” značka pracovať na vlastnej vlajkovej lodi poháňanej čipsetom Snapdragon 888 od Qualcommu.

A to nie je jediná dobrá správa. Ako píše server Gizchina, čipsety od Qualcommu sa majú v budúcnosti objaviť vo viacerých smartfónoch spoločnosti Honor.

Firmy vraj aktuálne rokujú ohľadom čipsetov pre nadchádzajúce smartfóny Honor, pričom čínsky výrobca má byť z potenciálnych výsledkov spolupráce nadšený. Spoločnosti môžu byť k uzavretiu dohody veľmi blízko.

Honor sa chce dostať na vrchol

A nie je sa čo čudovať. Šéf spoločnosti Honor, Zhao Ming, otvorene prehlásil, že cieľom jeho spoločnosti je stať sa jedným z popredných výrobcov smartfónov na čínskom trhu, no nebude sa vraj sústrediť len na smartfóny.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Ešte predtým šéf Qualcommu oznámil, že spoločnosť už začala konzultovať s čínskym výrobcom a že sa na spoluprácu, ktorá zrejme bude zasahovať do viacerých odvetví, teší.

Honor si má budúci rok pripísať len 2 % trhu

Honor teda mieri naozaj vysoko. No podarí sa mu to? Predpovede spoločnosti TrendForce naznačujú, že nie. Aspoň teda nie budúci rok.

Podľa TrendForce si Honor budúci rok pripíše len 2-percentný podiel na trhu, pričom jeho bývalá materská spoločnosť, Huawei, si pripíše len o 2 % viac.

Či sa tak naozaj stane nevie povedať nikto. Budeme si teda musieť počkať na budúci rok. Čo my vieme, možno nám Huawei i Honor vytrú zrak a pripíšu si oveľa väčší podiel, než sa aktuálne predpokladá.