Samsung galaxy s21 ultra tit

Samsung Galaxy S21 Ultra: Takýto bude dizajn, očakávané parametre a cena

Hneď v úvode nového roka nás čaká predstavenie trojice vlajkových smartfónov z produkcie spoločnosti Samsung, na vrchole ktorých bude stáť Galaxy S21 Ultra.

Hneď v úvode nového roka nás čaká predstavenie nových vlajkových smartfónov z produkcie spoločnosti Samsung, na vrchole ktorých bude stáť model Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra, aj spolu so súrodencami Galaxy S21 a Galaxy 21+, by sme mali spoznať okolo 14. januára. Ako už býva zvykom, s blížiacou sa premiérou uniká na verejnosť čoraz viac podrobností.

Teraz si môžeme pozrieť, ako bude nový top-end model juhokórejského výrobcu vyzerať. Vizualizácie zariadení boli publikované už skôr, momentálne sa však môžeme pozrieť na prvý tlačový render, ktorý definitívne potvrdzuje, ako bude Galaxy S21 Ultra vyzerať.

Zverejnili ich známi informátori Roland Quandt (winfuture.de) a Evan Blass (voice.com).

samsung galaxy s21 ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra. Foto: Roland Quandt

Novinka bude dostupná v dvoch farbách – striebornej (Phantom Silver) a čiernej (Phantom Black). Zadnú stranu obsadí ešte masívnejší modul, ktorý pojme 4 fotoaparáty, laser automatického zaostrovania a LED blesk.

Počítať môžeme s novou generáciou hlavného obrazového snímača s rozlíšením 108 Mpx, 12 Mpx ultra širokouhlým fotoaparátom a dvomi 10 Mpx senzormi, ktoré zabezpečia 3x a 10x priblíženie obrazu. Digitálny zoom by mal dosahovať až 100-násobné priblíženie.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra. Foto: Evan Blass

Americké verzie smartfónov poženie 5nm čipset Snapdragon 888. Pre nás v Európe je pripravený (snáď) rovnako výkonný 5nm Exynos 2100. V základe ho výrobca spojí s 12 GB operačnou pamäťou a 128/256 GB úložiskom. Pre vybrané trhy Samsung zrejme pripraví aj 512 GB model.

Celý kolos by mala pri živote držať 5 000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním (pravdepodobne 45 W). Špekuluje sa, že Samsung k smartfónu nepribalí adaptér po vzore Apple a jeho modelov iPhone 12.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra. Foto: Evan Blass

Po softvérovej stránke bude k dispozícii operačný systém Android 11 s nadstavbou One UI 3.1. Smartfón dostane v najbližších rokoch tri veľké aktualizácie – na Android 12, Android 13 a Android 14.

Aby sme nezabudli, na prednej strane sa bude vynímať LTPO AMOLED displej s uhlopriečkou 6,8″, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, vysokým rozlíšením a zakrivenými postrannými okrajmi.

Podľa nemeckého portálu Winfuture si smartfón porozumie aj s dotykovým perom S Pen. Malo by byť súčasťou ochranného puzdra, resp. krytu ako voliteľného príslušenstva, priamo v konštrukcii zariadenia sa teda nachádzať nebude.

Holandský Galaxy Club píše, že si Samsung za 128 GB model Galaxy S21 Ultra vypýta enormných 1399 eur. Cena sa však môže v závislosti od trhov s odlišným daňovým zaťažením mierne líšiť.

Aj keď sú všetky kľúčové podrobnosti o zariadení Samsung Galaxy S21 Ultra známe, počkať si musíme na oficiálne predstavenie, ktoré ich definitívne potvrdí. Galaxy Club spomína aj ceny ostatných dvoch modelov – Galaxy S21 a S21+. V prvom menovanom prípade uvádza cenu 879 eur, „+“ verzia by mala stáť 1079 eur.

Spolu so smartfónmi výrobca predstaví nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro. Predpokladáme, že ich k zariadeniu pribalí ako darček v rámci systému predbežných objednávok, ktoré by mali krátko po predstavení spustiť aj slovenskí operátori.

Ide o tradičnú stratégiu, ktorú Samsung tiež uplatňoval pri predchádzajúcich top-end zariadeniach.

Total
17
Zdieľaní