Honor štartuje vo veľkom: Budúci rok má vyrobiť viac smartfónov ako Huawei

Honor má budúci rok vyrobiť najmenej 100 miliónov smartfónov. Údajne už oslovil dodávateľov zo Spojených štátov amerických.

Spoločnosť Honor sa nedávno osamostatnila od svojej, teraz už bývalej materskej spoločnosti Huawei. Na trhu tak naďalej bude pôsobiť ako nezávislý výrobca.

Čo môžeme od čerstvo osamostatnenej značky očakávať v najbližšom období? Špekuluje sa o vlajkovej lodi, no Honor si určite nechystá len to.

Honor sa na trhu preslávil najmä ponukou kvalitných smartfónov so štýlovým dizajnom, postačujúcim výkonom, viac než uspokojivými fotoaparátmi a predovšetkým príťažlivou cenou. Vďaka udržiavaniu rovnováhy medzi týmito a ďalšími kľúčovými faktormi si dokázal získať srdcia mnohých.

Pochopiteľne, očakáva sa, že spoločnosť bude s touto stratégiou pokračovať aj budúci rok. Aké sú jej ambície? Podľa správy od Nikkei Asia, na ktorú upozornil server Gizmochina, má Honor budúci rok vyrobiť najmenej 100 miliónov smartfónov. Údajne už oslovil dodávateľov zo Spojených štátov amerických.

Ambícia to je pekná, no či sa to spoločnosti podarí, je otázne. Najskôr si bude musieť prejsť schvaľovacím procesom USA, nakoľko sa jej bývalá materská spoločnosť ešte stále nachádza na čiernej listine.

TIP REDAKCIE
Erupcia sopky v Tongu pretrhla podmorský internetový kábel, celá krajina ostala bez pripojenia

Honor rokuje s Qualcomm

Honor má aktuálne taktiež pracovať na posilnení svojho dodávateľského reťazca. Expemplárnym príkladom sú dohady s renomovaným výrobcom čipsetov Qualcomm. Rokovania majú byť v pomerne pokročilom štádiu, čo znamená, že firmy môžu už čoskoro dospieť k dohode. V rámci čipsetov sa má dodávateľom stať aj MediaTek.

Chce vyrobiť viac ako Huawei

Honor tak plánuje budúci rok vyrobiť citeľne viac smartfónov ako Huawei, ktorého cieľom je produkcia 60 miliónov smartfónov.

Dokopy tak firmy vyrobia 160 miliónov smartfónov, čo je o približne 20 % menej, než koľko sa samotnému Huawei podarilo vyprodukovať minulý rok. Podiel Huawei na trhu so smartfónmi však rapídne klesá, kvôli čomu inému, než kvôli sankciám.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať