Huawei Mate 40 Pro+ je novým kráľom fotografie, v známom rebríčku obsadil prvé miesto!

Huawei Mate 40 Pro+ posúva fotografiu v rámci smartfónov na úplne novú úroveň. Dôkaz? Novinka sa stala kráľom (kráľovnou) známeho rebríčku DxOMark.

Nedávno predstavená vlajková loď od Huawei, Mate 40 Pro+, dokáže zaujať v mnohých smeroch. Či už je reč o dizajne alebo výkone, novinka z dielne čínskeho giganta je doslova lahôdkou pre milovníkov špičkových technológií.

Jedným z najväčších lákadiel čerstvej vlajkovej lode sú jej fotoaparáty. Samozrejme, nejde o veľmi prekvapujúcu novinku, nakoľko kapacity v oblasti optiky patria medzi výrazné plusy azda každého jedného smartfónu z kuchyne čínskeho výrobcu.

Huawei Mate 40 Pro+ však posúva fotografiu v rámci smartfónov na úplne novú úroveň. Dôkaz? Novinka sa stala kráľom (kráľovnou) známeho rebríčku DxOMark. No novinku upozornil server Gizmochina.

Smartfón prekonal svojho súrodenca, Huawei Mate 40 Pro, o celé tri body. Pýši sa tak skóre o výške až 139 bodov.

Zdroj: DxOMark

Nový rekordman

Čo sa týka fotografie, Huawei Mate 40 Pro+ sa podarilo dosiahnuť rekordných 144 bodov. Ide o vôbec najvyššie skóre, aké sa kedy smartfónu podarilo v rebríčku dosiahnuť. V oblasti priblíženia však tesne zaostáva za Xiaomi Mi 10 Ultra, konkrétne o 3 body.

V rámci videa je na tom Huawei Mate 40 Pro+ rovnako vynikajúco, no prvú priečku neobsadil. Získal 115 bodov, čo je o 1 bod menej, než koľko sa podarilo dosiahnuť štandardnému Pro modelu.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Koniec koncov, Huawei Mate 40 Pro+ si kombináciou dosiahnutých bodov vyslúžil titul najlepšieho dostupného foto smartfónu. Telefóny značky Huawei tak momentálne obhajujú až tri miesta v top päťke smartfónov s najvýkonnejšími objektívmi.

Má jedno veľké negatívum

Žiaľ, Huawei Mate 40 Pro+, ako všetky novšie smartfóny od Huawei, trpí kritickým nedostatkom – absenciou služieb Google. Huawei však užívateľom ponúka vlastné alternatívy a neustále obohacuje svoj obchod AppGallery o nové aplikácie, pričom už o pár mesiacov pre vybrané modely plne sprístupní prechod na vlastný operačný systém.

Ak vám však absencia služieb Google neprekáža, máte objemnejší rozpočet a obzeráte sa po kvalitnom smartfóne s dôrazom na kvalitu fotografie, Mate 40 Pro+ či jeho súrodenci sú pre vás skvelou voľbou. O jednom z nich si môžete bližšie prečítať v našej recenzii.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať