Xiaomi posunie latku ešte vyššie: Pripravuje telefón s 200 W nabíjaním

Xiaomi len pred troma mesiacmi predstavil model Mi 10 Ultra, prvý smartfón na svete, ktorý ponúka nabíjanie s výkonom 120 W. Tam to však nekončí.

Xiaomi len pred troma mesiacmi predstavil model Mi 10 Ultra, prvý smartfón na svete, ktorý ponúka nabíjanie s výkonom 120 W. Podľa informátora Digital Chat Station tam úsilie Xiaomi nekončí.

Čínsky výrobca má pripravovať smartfón, ktorý sa dokáže nabiť pri výkone 200 W, ba dokonca aj o niečo rýchlejšie, napísal server Android Central.

Informátor správu o chystanej technológii publikoval na čínskej sociálnej sieti Weibo. Podľa všetkého by sme takýto smartfón mali spoznať už v roku 2021. Už Mi 10 Ultra dokáže svoju 4 500 mAh batériu nabiť za kratučkých 23 minút. Chystaná technológia by rovnako veľkú batériu mala zvládnuť nabiť za 15 minút. To sú šialené čísla.

Bohužiaľ, jednou z veľkých nevýhod rýchleho nabíjania je obrovský nápor na batériu, ktorý skracuje jej životnosť. Bude zaujímavé sledovať aký veľký dopad bude mať na kapacitu po 100, 200 či 500 nabíjacích cykloch.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Otázne ostáva aj to či Xiaomi skutočne dokáže ponúknuť tak vysoký výkon. Ako prvé testy ukázali, ani Mi 10 Ultra sa nenabíja pri maximálnom 120 W výkone, ale pri približne 80 W výkone.

Xiaomi sa má v budúcom roku zamerať na skladacie smartfóny s predným fotoaparátom vstavaným priamo do displeja. Chystaný skladací smartfón by mal ponúknuť 108 Mpx fotoaparát a Snapdragon čipset. Viac informácií zatiaľ nemáme.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať