Google Disk sa možno pustí do šifrovania, nemusí byť dostupné pre všetkých

Cloudové úložisko Google Disk môže byť v blízkej budúcnosti bezpečnejšie. Autori z portálu XDA odhalili v zdrojovom kóde aplikácie Disk (verzia 2.20.441.06.40) reťazce, ktoré naznačujú príchod šifrovania.

Cloudové úložisko Google Disk môže byť v blízkej budúcnosti bezpečnejšie. Autori z portálu XDA odhalili v zdrojovom kóde aplikácie Disk (verzia 2.20.441.06.40) reťazce, ktoré naznačujú príchod šifrovania.

Google zrejme nasadí, resp. minimálne experimentuje s istou formou end-to-end šifrovania, ktoré by chránilo súbory uložené v zaradení a v cloude prostredníctvom služby Google Disk.

<string name="dialog_download_and_decrypt_button">Download and decrypt</string>
<string name="dialog_download_and_decrypt_message">Download this file to view it</string>
<string name="dialog_download_and_decrypt_title">"Can't open file"</string>
<string name="dialog_editor_file_encrypted_message">"You'll be able to open encrypted files soon"</string>
<string name="dialog_editor_file_encrypted_title">Upcoming feature</string>
<string name="action_card_download_and_decrypt">Download and decrypt</string>

Google Disk v súčasnosti neobsahuje žiadnu natívnu formu šifrovania. Obsah pred zrakmi tretích strán a kybernetických útočníkov tak môžete chrániť len heslom a dvojfaktorovou autentifikáciou.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Let Blue Origin bol úspešný, 90-ročný kapitán Kirk prekonal hranicu vesmíru

Silné end-to-end šifrovanie by tým pádom predstavovalo ďalšiu vrstvu ochrany a zabezpečenia, čo by bolo pre službu typu Google Disk určite veľkým prínosom. Google možné nasadenie novej bezpečnostnej funkcie oficiálne neoznámil. Zatiaľ sa teda musíme spoliehať len na zistenia informátorov.

Zatiaľ oficiálne nedostupná funkcia šifrovania v nastaveniach aplikácie Google Disk. Foto: Alessandro Paluzzi

Ak Google šifrovanie vo svojej cloudovej službe nasadí, nemusí byť dostupné pre všetkých. Google začína rozširovať balík služieb Google One, prostredníctvom ktorého si môžete za mesačný poplatok navýšiť miesto v cloude Google.

Predplatitelia služby Google One čoskoro získajú prístup k bonusovým filtrom pre úpravu snímok v aplikácii Fotky Google a taktiež k VPN službe.

Nebolo by prekvapením, keby Google sprístupnil end-to-end šifrovanie v Disku len tým zákazníkom, ktorí si platia za členstvo v klube Google One.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať