Spotify v hodinkách Apple Watch začína fungovať aj bez spojenia so smartfónom iPhone

Stream priamo z hodiniek.

0

Sú to takmer presne dva roky, od kedy je pre inteligentné hodinky Apple Watch dostupná aplikácia najpopulárnejšej hudobnej služby Spotify. Vývojári ju po prvý krát sprístupnili 15. novembra 2018.

Aplikácia Spotify dostala v priebehu dvoch rokov niekoľko aktualizácií, pribudla napríklad podpora pre digitálnu asistenciu Siri. Služba Spotify v hodinkách Apple Watch ale nedokáže pracovať autonómne, bez pripojeného smartfónu iPhone.

Aplikácia v podstate funguje len ako diaľkový ovládač k pridruženej aplikácii nainštalovanej v smartfóne iPhone. To sa však teraz, zatiaľ postupne, mení. Nemecký macerkopf.de informuje, že možnosť priameho streamovania hudobného obsahu z hodiniek je dostupná pre viacerých používateľov.

Foto: Spotify

Spotify funkciu testuje od septembra len na malej skupine zákazníkov. Aktuálne rozšírenie dostupnosti napovedá, že by vývojári mohli onedlho zverejniť aktualizáciu určenú pre všetkých používateľov hodiniek Apple Watch a služby Spotify.

Streamovanie hudby a podcastov priamo z hodiniek si vyžaduje WiFi alebo mobilné pripojenie. Používatelia získajú prístup k vlastnej knižnici – zoznamu skladieb, podcastov, umelcov a albumov. Počúvať ich môžu cez slúchadlá alebo Bluetooth reproduktor pripojený k hodinkám.

Všetko bez toho, aby musel byť k hodinkám pripojený iPhone. K dokonalosti chýba už len offline prehrávanie a samostatná funkcia pre vyhľadávanie konkrétneho obsahu.