spotify

Spotify v hodinkách Apple Watch začína fungovať aj bez spojenia so smartfónom iPhone

Sú to takmer presne dva roky, od kedy je pre inteligentné hodinky Apple Watch dostupná aplikácia najpopulárnejšej hudobnej služby Spotify. Vývojári ju po prvý krát sprístupnili 5. novembra 2018.

Sú to takmer presne dva roky, od kedy je pre inteligentné hodinky Apple Watch dostupná aplikácia najpopulárnejšej hudobnej služby Spotify. Vývojári ju po prvý krát sprístupnili 15. novembra 2018.

Aplikácia Spotify dostala v priebehu dvoch rokov niekoľko aktualizácií, pribudla napríklad podpora pre digitálnu asistenciu Siri. Služba Spotify v hodinkách Apple Watch ale nedokáže pracovať autonómne, bez pripojeného smartfónu iPhone.

Aplikácia v podstate funguje len ako diaľkový ovládač k pridruženej aplikácii nainštalovanej v smartfóne iPhone. To sa však teraz, zatiaľ postupne, mení. Nemecký macerkopf.de informuje, že možnosť priameho streamovania hudobného obsahu z hodiniek je dostupná pre viacerých používateľov.

Foto: Spotify

Spotify funkciu testuje od septembra len na malej skupine zákazníkov. Aktuálne rozšírenie dostupnosti napovedá, že by vývojári mohli onedlho zverejniť aktualizáciu určenú pre všetkých používateľov hodiniek Apple Watch a služby Spotify.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Streamovanie hudby a podcastov priamo z hodiniek si vyžaduje WiFi alebo mobilné pripojenie. Používatelia získajú prístup k vlastnej knižnici – zoznamu skladieb, podcastov, umelcov a albumov. Počúvať ich môžu cez slúchadlá alebo Bluetooth reproduktor pripojený k hodinkám.

Všetko bez toho, aby musel byť k hodinkám pripojený iPhone. K dokonalosti chýba už len offline prehrávanie a samostatná funkcia pre vyhľadávanie konkrétneho obsahu.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať