PlayStation 5 vraj má len 667 GB voľného miesta

Pre konzoly novej generácie, Playstation 5 a Xbox Series X a S, bude úložisko pravdepodobne achillovou pätou.

Pre konzoly novej generácie, Playstation 5 a Xbox Series X a S, bude úložisko pravdepodobne achillovou pätou. Vyplýva to z uniknutých informácií týkajúcich sa dostupného úložiska na novinke od Sony.

PS5 bude, minimálne na Slovensku, obrovským hitom. Konzola sa vypredala azda vo všetkých obchodoch, ktoré ju ponúkli v predpredaji s tým, že ďalšia várka má prísť až vo februári, resp. marci. Aj napriek obrovskému nadšeniu sa však začínajú objavovať prvé obavy týkajúce sa kapacity úložiska a nutnosti odinštalovať niektoré hry.

Uniknuté fotografie z YouTube videa totiž naznačujú, že PlayStation 5 bude mať len 667 GB voľného miesta. Samotný disk má pritom 825 GB kapacitu. Zvyšok priestoru je pravdepodobne „odložený“ pre chod systému. Nové hry určené špecificky pre PS5 a nový Xbox majú byť opäť o čosi väčšie. To pre niektorých náruživých hráčov môže predstavovať problém.

Len pre príklad, Call of Duty: Modern Warfare zaberá až 157 GB miesta, pripravovaná verzia má byť ešte väčšia – do 250 GB. Jedna hra tak môže zabrať takmer polovicu vstavaného úložiska. Japonská Sony sa k týmto obavám doteraz nevyjadrila.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Vzhľadom na to, že fotografie z videa pochádzajú z konzoly určenej pre recenzie je možné, že finálna verzia na tom bude o niečo lepšie. Upresníme tiež, že na konzole bola predinštalovaná hra Astro’s Playroom. Tí z vás, ktorí si na PS5 budú chcieť vytvoriť objemnú knižnicu hier si budú musieť zadovážiť disk, pomocou ktorého bude kapacitu úložiska možné rozšíriť.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať