DJI Mini 2 oficiálne: 4K video, 4x zoom, lepšie pripojenie a o niečo vyššia cena

DJI Mini 2 je nový dron z produkcie známeho čínskeho výrobcu, ktorý sa pri novej generácii zbavil označenia „Mavic“. Základné informácie boli známe už skôr.

DJI Mini 2 je nový dron z produkcie známeho čínskeho výrobcu, ktorý sa pri novej generácii zbavil označenia „Mavic“. Základné informácie boli známe už pred pár dňami, oficiálne predstavenie ich potvrdilo.

DJI Mini 2 zostáva kompaktným a ľahkým dronom s váhou 249 gramov, ktorá podlieza reguláciu úradov v mnohých krajinách. Takto ľahké drony pri kolízii a prípadnom páde nespôsobia vážnejšie škody.

Pre nadšencov záberov z vtáčej perspektívy je pripravený 1/2.3-palcový 12 Mpx snímač obrazu, ktorý je mechanicky stabilizovaný po troch osiach. Zvládne nakrúcať 4K video pri 30 FPS (tok 100 Mbps). Max. 4x priblíženie obrazu je dostupné pri snímaní v FHD kvalite (aj 60 FPS).

Foto: DJI

V prípade fotografovania je dostupný formát RAW, automatické snímanie panorám alebo napr. HDR režim. Aj pre video je k dispozícii pár automatizovaných režimov, dron dokáže krúžiť okolo objektu, sám sa od objektu vzdiali a priblíži a podobne.

Ide o vopred naprogramované letové dráhy, ktoré uľahčujú tvorbu štýlových záberov.

dji mini 2
Foto: DJI

Medzi hlavné vylepšenia tiež patrí OcuSync 2.0 – systém pre rýchly a bezdrôtový prenos údajov a ovládanie na väčšie vzdialenosti, ktorý nahradil klasické WiFi pripojenie. Stačí k dornu pripojiť smartfón a môžete vyraziť. Ovládač nie je potrebný.

Podľa výrobcu dokáže OcuSync 2.0 udržiavať stabilné pripojenie na vzdialenosť 10 kilometrov (HD prenos).

Foto: DJI

Dron dokáže na jedno nabitie 2250 mAh batérie lietať presne 31 minút. Toto číslo platí pre ideálne podmienky. V praxi to bude o niečo menej. Výdrž razantne skrátiť napríklad silný protivietor.

DJI Mini 2 ale vie odolať vetru s rýchlosťou 10,5 m/s. Dron samotný vyvinie maximálnu rýchlosť na úrovni 16 m/s a vyletí do výšky až 4 kilometrov.

DJI Mini 2

Ako bolo známe už skôr, DJI Mini 2 sa dá zakúpiť prostredníctvom oficiálnych stránok výrobcu za 449 eur. Cena je teda v porovnaní s predchodcom vyššia. Vzhľadom na vylepšenia zariadenia ale môžeme uviesť, že je stále relatívne priateľská.

Foto: DJI

Žiaľ, balíček Fly More Kombo je o niečo drahší ako sa predpokladalo. Stojí 599 eur. Obsahuje ale tri batérie s dokom pre nabíjanie, tašku, presklený stojan či náhradné vrtule.

Novinku aj so všetkými podrobnosťami nájdete na webe DJI.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať