Na palube misie Crew-1 je aj Baby Yoda: Je indikátorom beztiažového stavu

Astronauti na palubu kapsule Crew Dragon prepašovali postavičku Baby Yoda zo seriálu The Mandalorian.

Astronauti na palubu kapsule Crew Dragon prepašovali postavičku Baby Yoda zo seriálu The Mandalorian. SpaceX takýmto milým spôsobom ukazuje, že sú astronauti v beztiažovom stave. Aj preto sa nazýva „zero-gravity indikátor“.

SpaceX je moderná firma, ktorá pod taktovkou Elona Muska dokázala mnohé neuveriteľné veci. Má však aj zmysel pre humor, resp. marketingové cítenie. Aj preto nikoho neprekvapí, že neberú všetko vážne.

Svedčí o tom aj tzv. „indikátor beztiažového stavu,“ ktorým je zväčša plyšák. Na jar tohto roku sa na palube po boku Boba Behnkena a Douga Hurleyho objavil trblietavý dinosaurus, pri dnešnom štarte to bol roztomilý Baby Yoda.

Lietajúci Baby Yoda na palube Crew Dragon.

Misia Crew-1 úspešne odštartovala o 01:27 nášho času. Na orbitu Zeme sa kapsula Crew Dragon dostala krátko na to. Na palube sa nachádzajú astronauti NASA Mike Hopkins, Victor Glover a Shannon Walker. Spoločnosť im robí aj astronaut japonskej vesmírnej agentúry JAXA, Soiči Naguči. Na ISS sa vybral ešte jeden malý pasažier.

Na palube máme aj Baby Yodu,“ potvrdila SpaceX. Postavičku ste mohli vidieť počas živého prenosu tesne pred tým, ako sa astronauti uložili na spánok. Cesta na ISS bude trvať vyše 27 hodín.