iPhone 12 Pro a Pro Max zaznamenali v teste DxOMark vysoké hodnotenia

Pozornosti expertov zostavujúcim rebríček DxOMark neunikol ani najnovší iPhone 12 Pro a Pro Max.Dôkladne otestovali fotoaparát oboch špičkových smartfónov.

Pozornosti expertov zostavujúcim rebríček DxOMark neunikol ani najnovší iPhone 12 Pro a Pro Max. Špičkové smartfóny od Apple otestovali s cieľom zistiť, ako sú na tom ich schopnosti fotografovania a zaznamenávania videí.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max v teste DxOMark zažiarili, čo sa nakoniec dalo tak trochu očakávať. Na prvé priečky rebríčka síce nedosiahli, no dostali sa do prvej päťky. Zaradili sa teda medzi tie smartfóny, ktoré zvládajú fotografovanie a natáčanie videí najlepšie.

iPhone 12 Pro získal celkové hodnotenie 128 bodov. 135 bodov dostal za fotografie, 66 bodov za zoom a 112 bodov za kvalitu videa. iPhone 12 Pro Max je na tom s celkovým hodnotením 130 bodov o niečo lepšie.

Foto: Apple

Za fotky obdržal rovnako 135 bodov. Polepšil si zoom (68 bodov) a záznam videa (113 bodov). Hviezdou rebríčka DxOMark zostáva Huawei Mate 40 Pro, ktorý od recenzentov obdržal celkové hodnotenie 136 bodov.

Hlavnému fotoaparátu patrí skóre 140 bodov, priblíženie obrazu autori ohodnotili 88 bodmi a video schopnosti 166 bodmi.

Autori pri smartfónoch iPhone pochválili rýchle a presné automatické zaostrovanie vo väčšine podmienok, presnú expozíciu pri fotkách aj videách, vyváženie bielej v interiéri a pri slabom svetle, vysokú detailnosť záberov či účinnú stabilizáciu videa.

Naopak, nepotešil menší dynamický rozsah pri statických fotografiách, viditeľný šum pri snímaní v zlých svetelných podmienkach alebo neprirodzené farby produkujúce HDR režim.

Podrobný výstup z testovania aj spolu s ukážkovými zábermi nájdete na stránkach DxOMark TU (iPhone 12 Pro) a TU (iPhone 12 Pro Max).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať