skladacie smartfony

Prvý Samsung smartfón s foťákom pod displejom môže byť skladací Galaxy Z Fold 3

Prvým smartfónom značky Samsung so selfie fotoaparátom umiestneným pod displejom môže byť jeden z chystaných skladacích modelov.

Prvým smartfónom značky Samsung so selfie fotoaparátom umiestneným pod displejom môže byť jeden z chystaných skladacích modelov. Konkrétne má byť reč o Galaxy Z Fold 3, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť v priebehu budúceho roku. S novinkou prichádza kórejská publikácia ETNews.

Prvým zariadením s neviditeľným selfie fotoaparátom je Axon 20 od spoločnosti ZTE. Vďaka novej technológii je celá predná strana pokrytá nijak neprerušovaným displejom. Žiadny výrez, žiadna diera. Len displej.

Na druhú stranu, pokrok prináša aj určité obete. V tomto prípade je to kvalita. Nakoľko je foťák pod displejom stále čerstvou novinkou, nedokáže sa úplne rovnať tradičným objektívom, ktoré sú s nami už dlhé roky. Aj táto skutočnosť sa však už čoskoro má stať minulosťou.

Nižšia kvalita?

Vedomý si jej je aj Samsung. Juhokórejský výrobca má aktuálne skúmať spôsoby, akými by dokázal zväčšiť vzdialenosť medzi displejom a objektívom. Snímač by tak totiž dokázal pozbierať oveľa viac svetla, píše Android Authority.

Rozhodnutie Samsungu umiestniť snímač pod displej najskôr pri skladacích smartfónoch, je múdre. Dôvod? Skladacie smartfóny totižto disponujú väčšími displejmi. A aj keby kvalita utrpela určité straty, zrejme by to veľmi nevadilo. Predsa len, skladacie telefóny sa kupujú preto, lebo sú skladacie. Nie kvôli selfie fotoaparátom.

Nie je jediný

Samsung však nie je jedinou firmou na trhu, ktorá experimentuje s novou technológiou. Ďalším významným hráčom je jeho čínsky konkurent Xiaomi. Ten má budúci rok prísť s vlastným selfie snímačom, ktorého kvalita sa bude minimálne rovnať aktuálnym viditeľným selfie objektívom. Výrobca mal pri svojej špičkovej technológii uplatniť vlastnoručne vyvinutý systém rozloženia pixelov a optimalizáciu algoritmu.

Galaxy Z Fold 3, potenciálne prvý smartfón značky Samsung s neviditeľným selfie fotoaparátom, má uzrieť svetlo sveta v druhej polovici 2021, presnejšie počas tretieho štvrťroku.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať