Samsung

Majitelia Galaxy S10 a Note10 si na Android 11 počkajú: Samsung objavil chybu, ktorá vybíja batériu

Nová verzia operačného systému Android do niektorých Samsung smartfónov nedorazí tak skoro, ako sa pôvodne predpokladalo.

Nová verzia operačného systému Android do niektorých Samsung smartfónov nedorazí tak skoro ako sa pôvodne predpokladalo. Vyplýva to z informácií servera Android Authority. 

Odklad sa má týkať minuloročných vlajkových lodí, resp. sérií Galaxy S10 a Galaxy Note10 a taktiež aj skladacích smartfónov Galaxy Z Flip či Galaxy Z Fold 2.

Juhokórejský gigant mal počas testovacieho sprístupňovania rozhrania One UI 3.0 (Android 11) pre Galaxy Note10 na domácom trhu natrafiť na určité problémy.

O aké problémy konkrétne išlo Samsung nešpecifikoval, no podľa členov Samsung Community mali byť spojené s príliš vysokou spotrebou batérie a zlyhávaním viacerých aplikácií. Nech je to ako chce, toto je dôvod, prečo si majitelia vyššie uvedených modelov budú musieť na Android 11 počkať o “trochu dlhšie”.

Samsung Galaxy Note10+
Samsung Galaxy Note10+

Koľko je trochu?

O koľko presne? To nikto nevie. Spoločnosť bola na podrobnejšie informácie skromná aj v tomto prípade. Niet však pochýb, že intenzívne pracuje na riešení všetkých nepríjemných problémov, ktoré vznikli počas testovacieho kola uvoľňovania aktualizácie.

One UI 3.0 so sebou prináša kopu malých, no zároveň veľmi šikovných vylepšení. Obohatia zamknutú obrazovku, internetový prehliadač i fotoaparát. Niektoré funkcie však ponecháva tak, ako sú v originálnej verzii Android 11. Ako príklad môžeme použiť vylepšený panel s notifikáciami, ktorý po novom dokáže jednotlivé upozornenia prerozdeľovať do sekcií.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať