Huawei

Huawei v Šanghaji stavia novú továreň, plánuje v nej vyrábať vlastné čipsety

Kde tieto čipy uvidíme? Aktuálne sa v tomto kontexte spomínajú najmä inteligentné TV, IoT zariadenia a hardvér pre 5G siete.

Huawei na území čínskeho mesta Šanghaj stavia novú továreň. Vyrábať v nej má vlastné čipsety, stojí v správe od Financial Times, na ktorú upozornil server Android Central.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei a jej aktivity v oblasti telekomunikácií sú aktuálne značne obmedzené, pochopiteľne, kvôli sankciám uvaleným zo strany Spojených štátov amerických.

Nová továreň v Šanghaji však pre Huawei predstavuje akési záchranné koleso, nakoľko si výrobca bude schopný vyrábať vlastné čipsety, a teda už naďalej nebude závislý od ostatných. Teda aspoň nie do takej miery, ako tomu bolo doteraz.

O továreň sa má starať jeden z partnerov spoločnosti Huawei, konkrétne Shanghai IC R&D Center. Spočiatku však pôjde len o experiment.

Krok po kroku

Továreň sa s produkciou nebude nikam ponáhľať. V správe stojí, že na začiatku sa bude sústrediť len na výrobu 45 nm čipov. To bude prvý krok. Druhým krokom, ktorý je naplánovaný na budúci rok, má byť posun na 28 nm čipsety, pričom do roku 2022 sa spoločnosť plánuje posunúť ešte ďalej, a to na 20 nm čipy.

Samozrejme, tieto výrobné procesy nie sú zrovna najmodernejšie, preto bude Huawei v tomto smere citeľne zaostávať za konkurenciou. Nie však nastálo. Stačí pár správnych investícií, vytrvalosť a možno sa Huawei v budúcnosti stane, aspoň v rámci čipov, kompletne sebestačnou spoločnosťou.

Inteligentné TV, IoT zariadenia a hardvér pre 5G siete

Kde tieto čipy uvidíme? Aktuálne sa v tomto kontexte spomínajú najmä inteligentné TV, IoT zariadenia a hardvér pre 5G siete. Či Huawei v továrni plánuje vyrábať aj procesory pre smartfóny, nevieme.

Čipsety pre smartfóny však už čoskoro nebudú pre Huawei až tak veľkým problémom. Ako sme už totiž spomenuli v jednom z našich nedávnych článkov, Spojené štáty americké podnikli veľký ústupok. Konkrétne Huawei dovolili nakupovať čipsety, no pod jednou podmienkou – nesmú disponovať podporou pre 5G siete.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať