Google chystá vlastnú VPN službu pre členov programu Google One

Spoločnosť Google sa rozhodla zvýšiť online zabezpečenie používateľov sprístupnením vlastnej virtuálnej privátnej siete v rámci programu Google One.

Spoločnosť Google sa rozhodla zvýšiť online zabezpečenie používateľov sprístupnením vlastnej virtuálnej privátnej siete, ktorá však bude dostupná len pre predplatiteľov služby Google One.

Funkcia VPN bude zahrnutá do vyššieho, 2 TB balíka Google One, ktorý u nás stojí 9,99 eur mesačne. Google uvádza, že VPN sieť najskôr sprístupní používateľom zo Spojených štátov. Čoskoro by ale mala byť dostupná aj v ďalších oblastiach sveta.

Funkciu VPN si užijú len vlastníci mobilných zariadení s operačným systémom Android. Google systémy iOS, Windows a Mac neobchádza. Pre tieto platformy rozšíri dostupnosť funkcie VPN „v najbližších mesiacoch“.

Foto: Google

Pomocou virtuálnej privátnej siete môžete vašu online aktivitu šifrovať a zlepšiť tak ochranu citlivých údajov, ktoré môžu pri prenose zachytiť kybernetickí útočníci. Vaše online dáta sú chránené tým, že sa prenášajú cez silne zašifrovaný tunel VPN, ktorý prevádzkuje Google prostredníctvom svojich zabezpečených globálnych serverov.

Na trhu existuje množstvo rôznych VPN služieb, ktoré prevádzkujú rozliční poskytovatelia. VPN-ka od Google zrejme nebude nejak zvlášť výnimočná alebo jedinečná.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Google skôr zvyšuje úroveň bezpečnosti a poskytuje ďalšiu výhodu tým používateľom, ktorí využívajú platené členstvo Google One. Snáď Google neskôr nároky zníži a VPN poskytne aj tým zákazníkom, ktorí pracujú s nižšími balíčkami.

2 TB programu Google One za 9,99 eur predchádza 200 GB variant za 2,99 eur mesačne a základný balíček 100 GB za 1,99 eur. Ďalšie podrobnosti nájdete na tejto oficiálnej stránke. 

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať