Fotky Google ponúknu viac možností pre upravovanie snímok. Za peniaze

Koncom augusta sme v aplikácii Fotky Google objavili nový filter pre úpravu snímok, ktorý sa nazýval Zvýraznenie farieb. Nebol ale dostupný zadarmo.

Koncom augusta sme v aplikácii Fotky Google objavili nový filter pre úpravu snímok, ktorý sa nazýval Zvýraznenie farieb. Pomocou tohto filtra aplikácia odfarbila pozadie a v popredí ponechala pôvodnú farbu objektu, čo môže dobre fungovať napr. pri portrétoch.

Komplikáciou bolo, že filter Zvýraznenie farieb bol dostupný len pre členov spoplatneného programu Google One. Na odomknutie filtra nám ale nestačilo základné predplatné za 1,99 eur mesačne (100 GB priestor). Potrebovali sme vyšší balíček, minimálne za 2,99 eur mesačne.

Foto: red.

Google to so spoplatnením aplikácie Fotky Google, hoci nepriamym, myslí vážne, ako uvádza portál XDA. Nadšenci rozobrali inštalačný súbor najnovšej verzie aplikácie Fotky Google, kde v zdrojom kóde objavili niekoľko reťazcov, ktoré príchod spoplatnených funkcií jasne naznačujú.

Okrem filtra Zvýraznenie farieb by mala v aplikácii pribudnúť prémiová funkcia pre úpravu oblohy a ďalšie editačné odporúčania, ktoré fotku pretvoria do atraktívnejšej podoby takpovediac na jeden ťuk.

Google pre server Engadget vysvetlil, že filter Zvýraznenie farieb nespoplatní plošne. Pri fotografiách, ktoré obsahujú informácie o hĺbke (zachytené v portrétovom režime), bude filter dostupný bezplatne pre všetkých.

Naopak, pri štandardných fotkách sa filter sprístupní len členom klubu Google One. Google viac informácií neposkytol, no existenciu spoplatnených funkcií nepriamo potvrdil. Fotky Google patria medzi najlepšie multiplatformové aplikácie pre zálohovanie, zdieľanie a upravovanie snímok.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Dá sa očakávať, že vývojári postupne pripravia viac doplnkových možností a funkcií, ktoré budú k dispozícii používateľom s aktívnym predplatným v programe Google One. Aplikácia Fotky Google sama o sebe by mala byť aj naďalej dostupná bezplatne a takmer bez obmedzení so všetkým, čo k tomu patrí. Aspoň v to dúfame.

Hlavnou výhodou členstva v programe Google One je, že získate viac miesta v cloude Google pre Fotky, Disk, Gmail a podobne. Dostupné je aj zálohovanie obsahu zo smartfónov či prioritnejšia technická podpora.

Google chce v rámci tohto členstva poskytnúť zákazníkom viac, čoho dôkazom nie je len aktuálna správa o aplikácii Google Fotky. Internetový gigant pripravuje vlastnú VPN službu, ktorá bude rovnako dostupná len pre členov programu Google One.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať