Chrome v novej verzii sľubuje výrazné zlepšenie v oblasti výkonu a úspory energie

Spoločnosť Google stihla ešte pred koncom aktuálneho roka vydať novú verziu prehliadača Chrome, ktorá má pracovať rýchlejšie a úspornejšie.

Spoločnosť Google stihla ešte pred koncom aktuálneho roka vydať novú verziu prehliadača Chrome, ktorá má pracovať rýchlejšie a úspornejšie.

Chrome vo verzii 87 zavádza do praxe niekoľko noviniek, ktoré boli pár posledných mesiacov dostupné len v rámci beta zostáv. Stránky, ktoré sú v prehliadači Chrome otvorené na pozadí, sa budú obnovovať menej často, čím dôjde k šetreniu systémových zdrojov.

Podľa slov Google sa využitie procesora zníži 5-násobne a výdrž na jedno nabitie sa vďaka tomu predĺži o 1,25 hodiny. Aspoň takéto výsledky dostali vývojári pri testovaní noviniek na notebooku MacBook Air 2020 s procesorom Intel Core i3.

Chrome
Foto: Google

Chrome 87 sa pri menšej spotrebe operačnej pamäte dokáže spustiť rýchlejšie o 25 percent a rýchlosť načítavania stránok stúpla o 7 percent. Všetko bez toho, aby musel Google v prospech vylepšenia rýchlosti obetovať niektoré zo základných funkcií, napr. prehrávanie hudby alebo doručovanie upozornení.

Google o aktualizácii prehliadača tvrdí, že predstavuje „najväčší nárast výkonu prehliadača Chrome za posledné roky“. Aktívna správa zdrojov umožňuje používateľom, aby mali bez problémov otvorenú aj stovku kariet a mohli tak pokračovať v prehliadaní tam, kde prestali.

Aktualizácia prehliadača bude pre všetky hlavné platformy sprístupňovaná postupne, v priebehu najbližších týždňov.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Chrome pre procesory Apple M1

Google si, samozrejme, všimol, že spoločnosť Apple predstavila nové počítače s vlastným ARM procesorom M1, pri ktorom výrobca vyzdvihuje jeho obriu výkonnosť. Google pripravil novú verziu prehliadača Chrome, ktorý je priamo optimalizovaný pre zariadenia Apple s procesorom M1.

Jeden z používateľov si všimol, že na adrese google.com/chrome/ Google ponúka na stiahnutie prehliadač Chrome v dvoch verziách – pre Mac s procesorom Intel a pre Mac s procesorom M1.

Chrome pre Intel bude aj naďalej fungovať na počítačoch s čipsetom M1. Optimalizovaná verzia prehliadača ale dokáže pracovať rýchlejšie a efektívnejšie.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať