chrome

Chrome v novej verzii sľubuje výrazné zlepšenie v oblasti výkonu a úspory energie

Spoločnosť Google stihla ešte pred koncom aktuálneho roka vydať novú verziu prehliadača Chrome, ktorá má pracovať rýchlejšie a úspornejšie.

Spoločnosť Google stihla ešte pred koncom aktuálneho roka vydať novú verziu prehliadača Chrome, ktorá má pracovať rýchlejšie a úspornejšie.

Chrome vo verzii 87 zavádza do praxe niekoľko noviniek, ktoré boli pár posledných mesiacov dostupné len v rámci beta zostáv. Stránky, ktoré sú v prehliadači Chrome otvorené na pozadí, sa budú obnovovať menej často, čím dôjde k šetreniu systémových zdrojov.

Podľa slov Google sa využitie procesora zníži 5-násobne a výdrž na jedno nabitie sa vďaka tomu predĺži o 1,25 hodiny. Aspoň takéto výsledky dostali vývojári pri testovaní noviniek na notebooku MacBook Air 2020 s procesorom Intel Core i3.

Chrome
Foto: Google

Chrome 87 sa pri menšej spotrebe operačnej pamäte dokáže spustiť rýchlejšie o 25 percent a rýchlosť načítavania stránok stúpla o 7 percent. Všetko bez toho, aby musel Google v prospech vylepšenia rýchlosti obetovať niektoré zo základných funkcií, napr. prehrávanie hudby alebo doručovanie upozornení.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Výpadok internetu. Nefunguje optika, ľudia sú zúfalí

Google o aktualizácii prehliadača tvrdí, že predstavuje „najväčší nárast výkonu prehliadača Chrome za posledné roky“. Aktívna správa zdrojov umožňuje používateľom, aby mali bez problémov otvorenú aj stovku kariet a mohli tak pokračovať v prehliadaní tam, kde prestali.

Aktualizácia prehliadača bude pre všetky hlavné platformy sprístupňovaná postupne, v priebehu najbližších týždňov.

Chrome pre procesory Apple M1

Google si, samozrejme, všimol, že spoločnosť Apple predstavila nové počítače s vlastným ARM procesorom M1, pri ktorom výrobca vyzdvihuje jeho obriu výkonnosť. Google pripravil novú verziu prehliadača Chrome, ktorý je priamo optimalizovaný pre zariadenia Apple s procesorom M1.

Jeden z používateľov si všimol, že na adrese google.com/chrome/ Google ponúka na stiahnutie prehliadač Chrome v dvoch verziách – pre Mac s procesorom Intel a pre Mac s procesorom M1.

Chrome pre Intel bude aj naďalej fungovať na počítačoch s čipsetom M1. Optimalizovaná verzia prehliadača ale dokáže pracovať rýchlejšie a efektívnejšie.

Total
4
Zdieľaní