POZOR: Pošta reaguje na rozhodnutie Vlády SR. Obmedzuje doručovanie, pre zásielku budete musieť vyjsť von

Pošta dnes zverejnila nové pravidlá doručovania zásielok. Tieto zásielky si môžete prebrať LEN na verejnom priestranstve. Nutné je aj vlastné pero.

Pošta dnes zverejnila nové pravidlá doručovania zásielok. S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí upravuje doručovanie niektorých doporučených zásielok. Čo všetko sa mení? Prinášame prehľad.

Pošta upozornila, že obyčajné a doporučené zásielky adresáti dostanú priamo do schránok. Úradné zásielky si však budú musieť prevziať na verejnom priestranstve, napríklad pred bytovým domom.

Ak vás poštár alebo poštárka nezastihnú, do schránky vám vhodia žltý lístok – oznámenie o uložení tejto úradnej zásielky. Slovenská pošta tým reaguje na rozhodnutie Vlády SR a príkazu ministra dopravy a výstavbu Andreja Doležala.

Slovenská pošta doručuje denne tisíce zásielok po celom Slovensku. Jej zamestnanci v pobočkách, ako aj v teréne prichádzajú do kontaktu s miliónmi obyvateľov. Aby sa minimalizoval kontakt, bolo potrebné obmedziť doručovanie niektorých zásielok. Doručovanie obyčajných listových zásielok pokračuje ako doposiaľ. Zásielku doručovateľ vhodí do poštovej schránky. V prípade, že sa zásielka nedá kvôli veľkosti vhodiť do schránky, bude uložená v pobočke pošty. Doručovateľ nechá oznámenie o uložení zásielky zákazníkovi v schránke,“ informuje Slovenská pošta v tlačovej správe.

Len do schránky – ak sa nezmestí, ostane na pošte

Pošta hovorí, že doporučené zásielky bude doručovať vhadzovaním do domovej listovej schránky. Dňom doručenia sa bude považovať deň vhodenia takejto zásielky do schránky. Ak sa zásielka do schránky kvôli rozmerom vhodiť nedá, bude uložená na pošte. Adresát si v schránke nájde povestný žltý lístok.

Preberanie na verejnom priestranstve

Výnimkou doručenia majú byť úradné zásielky, poistné listy, doporučené listy so službou „Dobierka“, „Doručenka“, „Do vlastných rúk“, poštových poukazov na adresu a na výplatu doručovaných s peniazmi.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

V tomto prípade poštár alebo poštárka cez zvonček zavolá adresáta pred bytový dom, rodinný dom alebo sídlo organizácie, kde si zásielku prevezme. V tomto prípade musíte byť vybavení rúškom a aj vlastným perom. Ak vás zamestnanec pošty nezastihne, opäť si v schránke nájdete žltý lístok.

15 metrov štvorcových

Pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy Covid-19 aj naďalej platia už zavedené ochranné opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR. V priestoroch pobočiek Slovenskej pošty je regulovaný počet zákazníkov, tzn. v pobočke sa môže nachádzať jeden zákazník na 15 m².

Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov, čakajúcich pred pobočkou. Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadené ochranné rúško alebo inú ochranu tváre (napríklad šál, šatku).

Pošta odporúča, aby si zákazníci priniesli rukavice a vlastné pero. Pri úhrade platieb odporúča uprednostniť platobnú kartu, aby klienti i zamestnanci čo najmenej prichádzali do kontaktu s hotovosťou. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk. Zákazníkov dôrazne žiada, aby všeobecné ochranné opatrenia dodržiavali, a tých, ktorí sú v karanténe, aby na pošty nechodili.

Total
72
Zdieľaní
Total
72
Zdieľať