Operátori učiteľom pridajú 10 GB dát a neobmedzené volania. Študenti nedostanú nič

Ako iste viete, vládna koalícia včera večer Slovensko informovala o nových opatreniach, ktoré sa dotknú aj školstva. Učitelia získajú aspoň dáta.

Ako iste viete, vládna koalícia včera večer Slovensko informovala o nových opatreniach, ktoré sa dotknú aj školstva. Mnohí žiaci ostanú na mesiac doma s vyučovaním vedeným dištančne. Veľká výzva je to nielen pre študentov, ale hlavne pre učiteľov.

Práve tým sa minister školstva, Branislav Gröhling, snaží čo najviac uľahčiť. Dnes preto na tlačovej konferencii oznámil spoluprácu s mobilnými operátormi, ktorí učiteľom do programov pridajú extra dáta a minúty navyše.

Neobmedzene volaní a 10 GB dát

Učitelia majú až do konca roka získať nekonečné volania a minimálne 10 GB dát, čo im má pomôcť lepšie komunikovať so svojimi žiakmi. Zber čísel učiteľov si na starosť zobrali jednotlivé školy, ktoré ich ministerstvu postupne nahlasujú.

Študenti zatiaľ pravdepodobne nedostanú nič, resp. zatiaľ nebolo nič avizované. TECHBYTE však oslovil operátorov so žiadosťou o vyjadrenie.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Možno si spomínate, že mnohí operátori na jar spustili rôzne benefity. Napríklad Telekom celé 3 mesiace ponúkal nekonečné dáta. 10 GB navyše mal v ponuke aj Orange, O2 zas ponúkol nekonečné dáta pre vybrané aplikácie. Či svoju veľkorysosť zopakujú aj na jeseň je otázne.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať