Donald Trump o sebe vyhlásil, že je imúnny: Twitter okamžite skryl jeho príspevok

Twitter je azda najobľúbenejšou platformou pre zdieľanie názorov Donalda Trumpa. Sociálna sieť a prezident USA však nemajú úplne najlepší vzťah.

Twitter je azda najobľúbenejšou platformou pre zdieľanie názorov Donalda Trumpa. Sociálna sieť a prezident USA však nemajú úplne najlepší vzťah, čo je zjavné aj z najnovšieho ťahu Twitteru.

K jednému z najnovších príspevkov prezidenta Trumpa pridal Twitter varovanie o tom, že tvrdenie, ktoré odkomunikoval nie je podložené dôkazmi.

Úplná a kompletná zelená od doktorov z Bieleho domu. To znamená, že ho nemôžem dostať (imúnny) a nemôžem ho ďalej šíriť. Veľmi dobré vedieť!!!,“ napísal Trump na Twitteri.

V rozhovore s Fox News taktiež tvrdil, že získal imunitu na „možno dlhý čas, možno krátky čas, možno na celý život“.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1315316071243476997

Donald Trump pravdepodobne vie viac ako vedci, keďže tvrdenie, že prekonanie COVID-19 prináša imunitu zatiaľ nepotvrdila žiadna štúdia. Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb dokonca upozorňuje, že ľudia by sa nemali domnievať, že sú po prekonaní COVID-19 imúnni.

Twitter pri Trumpovom príspevku zobrazuje správu „Tento Tweet porušil pravidlá Twitteru o šírení zavádzajúcich a potenciálne škodlivých informácií spojených s COVID-19. Twitter však rozhodol, že môže byť vo verejnom záujme, aby bol Tweet aj naďalej prístupný“.

Trump rovnaký príspevok pridal aj na Facebooku, no tam k nemu sociálna sieť nezobrazuje žiadne upozornenie, a to aj napriek tomu, že rovnako porušuje pravidlá. Facebook ešte minulý týždeň odstránil príspevok prezidenta Trumpa, v ktorom hovoril o tom, že bežná chrípka je smrteľnejšia než COVID-19.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať