Donald Trump má koronavírus

Prezident Spojených štátov amerických, Donald Trump, na Twitteri oznámil, že on aj jeho manželka mali pozitívny test na koronavírus.

Prezident Spojených štátov amerických, Donald Trump, na Twitteri oznámil, že on aj jeho manželka mali pozitívny test na koronavírus. „Dnes večer (včera) sme prvá dáma a ja boli pozitívne testovaní na COVID-19. Okamžite zahájime karanténu a proces rekonvalescencie. Spoločne sa z toho dostaneme!“ informoval 74-ročný Trump.

Nakazila sa aj blízka spolupracovníčka Trumpa Hope Hicks, ktorá s ním tento týždeň cestovala vo vládnom špeciále Air Force One.

Trump nie je jediným lídrom, ktorý sa nakazil koronavírusom. Ešte v júli mal pozitívny test Jair Bolsonaro, brazílsky prezident. Podobne sa nakazil aj premiér Spojeného kráľovstva, Boris Johnson.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1311892190680014849

Pozitívny test u Trumpa je symbolický z mnohých dôvodov, no hlavným je určite to, že Spojené štáty patria medzi krajinu, ktorá koronakrízu zvláda najhoršie. V krajine zomrelo už viac ako 200 000 ľudí, teda približne pätina z 1 milióna ľudí, ktorí koronavírusu podľahli po celom svete.

Trump niekoľkokrát pandémiu zľahčoval a tvrdil, že sa magicky „vytratí“ a že je z veľkej časti „neškodná“. Počas prvej a vyzerá to tak, že na nejaký čas aj poslednej prezidentskej debaty s kandidátom Bidenom povedal, že rúško si bude dávať len vtedy „kedy on uzná za vhodné“.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať