Slovenský Orange zaradil do ponuky smartfón, ktorý výrobca ešte oficiálne nepredstavil

Podrobnosti o ešte nepredstavených mobilných zariadeniach a iných zaujímavých produktoch z kategórie spotrebnej elektroniky zväčša prichádzajú zo zahraničných zdrojov.

Podrobnosti o ešte nepredstavených mobilných zariadeniach a iných zaujímavých produktoch z kategórie spotrebnej elektroniky zväčša prichádzajú zo zahraničných zdrojov.

Tentokrát sa však blysol najväčší slovenský operátor Orange. V jeho ponuke sa objavil smartfón strednej triedy značky Motorola, model Moto G9 Plus. Tento kúsok ale ešte nebol výrobcom oficiálne predstavený, o jeho parametroch a cene sa len špekulovalo.

Smartfón si v ponuke operátora všimol Roland Quandt, ktorý informácie sprostredkoval na Twitteri.

Orange
Foto: Orange

Smartfóny radu Moto G patria medzi najobľúbenejšie, čo sa týka mobilného portfólia značky Motorola. Ponúkajú dobrý pomer medzi cenou a výbavou, spoľahlivý chod a dlhú výdrž na jedno nabitie. Aspoň sme sa o tom presvedčili počas testovania stále súčasnej generácie Moto G8 Plus.

Motorola pred dvoma týždňami predstavila smartfón Moto G9 Play. O niečo skromnejšieho a lacnejšieho súrodenca „Plus“ verzie, ktorá sa teraz objavila na stránkach operátora Orange. Na webe spoločnosti Motorola ju zatiaľ nevidieť.

Moto G9 Plus

Čo teda Moto G9 Plus ponúkne a koľko bude stáť? Napríklad 6,8-palcový LCD displej s otvorom pre (16 Mpx) selfie kameru, ktorý sa popýši rozlíšením 2400 x 1080 pixelov. Smartfón bude kvôli objemnej batérii ťažší.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!

Tabuľka hovorí o váhe 223 gramov a kapacite 5000 mAh. Zrejme môžeme počítať aj s rýchlym nabíjaním, jeho výkon ale zatiaľ zostáva zahalený tajomstvom, čo platí aj o procesore.

Orange ponúka Moto G9 Plus v modrej farbe. Podľa Evana Blassa bude existovať aj bronzové farebné prevedenie.

Výrobca pravdepodobne nasadí čipset strednej triedy Qualcomm Snapdragon 6. alebo skôr 7. rady. Operačná pamäť dostane kapacitu 4 GB, interné úložisko 128 GB. Miesto sa nájde aj pre microSD slot a dva sloty pre SIM karty. Snímač odtlačkov prstov nájdeme na pravom boku zariadenia.

V oblasti fotoaparátov zohrá hlavnú úlohu 64 Mpx snímač obrazu. Spoločnosť mu budú robiť ďalšie dva, resp. tri senzory. Počítať tiež môžeme s operačným systémom Android 10, 4G pripojením, samozrejme WiFi a technológiou Bluetooth 5.0.

Podľa stránky Orange Slovensko sa bude Motorola Moto G9 Plus u nás predávať za 255 eur. Cena sa môže mierne líšiť v závislosti od  konkrétneho predajcu. Teraz si len musíme počkať na oficiálne predstavenie, ktoré prinesie všetky detaily.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať