Klasické hodinky s inteligentnými funkciami. Withings ScanWatch sú konečne dostupné v Európe

Hodinky francúzskej spoločnosti Withings, ktorú istý čas vlastnila Nokia, možno nie sú také slávne ako Apple Watch, sú ale rozhodne zaujímavé.

Hodinky francúzskej spoločnosti Withings, ktorú istý čas vlastnila Nokia, možno nie sú také slávne ako Apple Watch, sú ale rozhodne zaujímavé. Withings totižto vyvíja hybridné hodinky, ktoré majú veľmi blízko ku klasickým analógovým hodinkám.

Výrobca predstavil v januári na veľtrhu CES 2020 nový model hodiniek označený ako Withings ScanWatch. Okolnosti súvisiace s pandémiou nového koronavírusu spôsobili oneskorenie plánovaného spustenia predaja.

Withings ScanWatch tak prichádzajú na európsky trh až teraz, deväť mesiacov po oficiálnom predstavení. Dobrou správou je, že vďaka európskej certifikácii ponúknu dômyselné zdravotné funkcie.

Withings ScanWatch
Foto: Withings

Hodinky ScanWatch majú decentný elegantný vzhľad, klasický ciferník, ručičky a vodotesné (5ATM) puzdro z nehrdzavejúcej ocele (316L). Ciferník chráni zafírové sklo, ktoré predstavuje odolnú bariéru pre akékoľvek neželané škrabance.

Pre zákazníkov je pripravená 38 a 42 mm verzia s bielym alebo čiernym ciferníkom a niekoľko remienkov v rôznych farbách a materiáloch (kov, silikón, koža, tkanina z recyklovaných PET).

Withings ScanWatch
Foto: Withings

Napriek svojmu tradičnému charakteru hodinky disponujú niekoľkými inteligentnými funkciami. Ich prítomnosť prezrádza malý POLED displej zabudovaný do analógového ciferníka.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Zobrazuje upozornenia zo smartfónu, spálené kalórie, prejdené kroky, a ďalšie kondičné údaje. Hodinky dokážu nepretržite monitorovať srdcový tep, niekoľko typov cvičení, nasýtenie krvi kyslíkom či kvalitu spánku so zameraním na prípadné poruchy dýchania. Prínosom je tiež detekcia atriálnej fibrilácie, teda poruchy srdcového rytmu.

Jednoduché ovládanie hodiniek zabezpečuje postranná digitálna korunka. Poruke je samozrejme tiež komplexná aplikácia pre smartfóny.

Withings ScanWatch
Foto: Withings

Vďaka hybridnej koncepcii vydržia hodinky na jedno nabitie až 30 dní, poprípade až 50 dní v menej náročnom režime prevádzky (sledovanie fyzickej aktivity a zobrazovanie času).

42 mm verzia hodiniek so základným remienkom sa predáva za 299 eur. Menší, 38 mm model stojí 279 eur. Nákup sa predraží pri výbere prémiovejšieho remienku. Napr. kožený stojí necelých 50 eur, kovový až 89 eur.

Withings ScanWatch nájdete v e-shope na oficiálnych stránkach výrobcu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať