Okrem displejov ani pamäte: Huawei prichádza o RAM a úložisko

Problémy Huawei sa stupňujú. S príchodom nových pravidiel, ktoré do platnosti vstúpia 15. septembra, sa ukazuje, že Huawei má MEGA problém.

Problémy Huawei sa stupňujú. S príchodom nových pravidiel, ktoré do platnosti vstúpia 15. septembra, sa pomaly ale isto ukazuje, že firma stratí prístup ku kľúčovým hardvérovým komponentom bez ktorých sa nezaobíde akýkoľvek smartfón.

Od 15. septembra svoje brány zatvára divízia HiSilicon vyrábajúca čipsety Kirin. Tú mala nahradiť spoločnosť TSMC, no rozhodnutie administrácie Donalda Trumpa to zatrhla. Rovnaký osud stretol aj ďalšieho výrobcu čipov – SMIC a dokonca aj MediaTek.

Huawei okrem toho príde aj o dodávateľov kvalitných OLED displejov určených pre prémiové smartfóny Huawei P40P40 Pro. Tie vyrábajú firmy Samsung Display a LG Display.

Aby toho nebolo málo, Huawei má stratiť prístup aj k pamätiam. Nové pravidlá tiež ovplyvňujú dodávateľov pamätí. Samsung, jeden z najväčších výrobcov DRAM pamätí ako aj firma SK Hynix prestanú od 15. septembra dodávať DRAM pamäte (RAM) a NAND čipy (úložisko).

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2

Niekoľko analytikov už teraz predpovedá, že ak niektoré kľúčové spoločnosti nezískajú licenciu na obchodovanie s Huawei, čínsky výrobca môže úplne opustiť mobilný trh. Veríme, že k tomu nedôjde, no stať sa môže čokoľvek.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať