Huawei P40

Huawei P40 Pro je kráľom DxOMark, svojimi fotoaparátmi doslova drví konkurenciu

Tím z DxOMark otestoval nedávno predstavený Huawei P40 Pro a pripísal mu skóre o výške 128 bodov, čím prekonal Find X2 Pro od Oppo o celé 4 body.

Čínsky výrobca Huawei pred pár dňami predstavil svoje najnovšie kúsky zo série P40. Jedným z nich je aj vysoko výkonný Huawei P40 Pro, ktorý sa vďaka svojim fotoaparátom stal kráľom rebríčku DxOMark, píše server Android Authority.

DxOMark otestoval Huawei P40 Pro a pripísal mu skóre o výške 128 bodov, čím prekonal Find X2 Pro od Oppo o celé 4 body. Smartfón vytvoril nové rekordy v oblasti fotiek aj videa. V prvom prípade dosiahol 140 bodov a za video zas 105 bodov.

Špičkové fotografie

Čo sa týka fotografií, spoločnosť tvrdí, že P40 Pro so sebou prináša naozaj širokú dynamiku a kvalitné spracovanie detailov na strednú i veľkú vzdialenosť, pričom kvalita ostáva vysoká aj pri bokeh záberoch. Tím z DxOMark taktiež vyzdvihol výkon automatického zaostrovania a expozíciu pri nočných fotografiách. Zariadenie si s týmto typom fotografií vraj dokázalo poradiť oveľa lepšie ako ktorékoľvek iné.

Zdroj: DxOMark – via Android Authority

Samozrejme, nie všetko môže byť dokonalé. Huawei P40 Pro bol skritizovaný za nepríjemný šum a nízku kvalitu detailov na tvárach ľudí pri nočnom režime. Smartfón mal vraj občas problémy aj s podexpozíciou pri jasnom svetle, nepresným vykresľovaním farieb a vyvážením bielej farby.

Čo sa týka priblíženia, Huawei P40 ešte pred prepnutím na 5-násobné priblíženie využíva technológiu fúzie obrazu. V praxi to znamená, že smartfón na vytvorenie stredu fotografie využíva informácie z periskopu, zatiaľ čo hlavný fotoaparát sa stará o vyplnenie detailov po stranách.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)
Huawei P40 Pro/Xiaomi Mi 10 Pro – Zdroj: DxOMark – via Android Authority

Testy DxOMark ukazujú, že stred snímok (vyššie) je síce ostrý, no detaily na okrajoch nie sú až tak kvalitné (napr. pri porovnaní s Mi 10 Pro).

Huawei P40 Pro/Xiaomi Mi 10 Pro – Zdroj: DxOMark – via Android Authority

Nezaostáva ani video

V rámci tvorby videa si Huawei P40 Pro vyslúžil pochvalu za stabilizáciu obrazu, spracovanie farieb v každej situácii, široký dynamický rozsah a výkon pri automatickom zaostrovaní. Ani v tomto prípade sa však nezaobišiel bez kritiky, a to kvôli šumu pri záberoch v slabo osvetlených priestoroch, rozdiely v ostrosti pri jednotlivých snímkach a vyváženiu bielej farby pri svetle z wolfrámových žiaroviek.

“Keď si to zosumarizujeme, fotoaparát na Huawei P40 Pro doslova drví konkurenciu. Ak chcete najlepší foto smartfón, neexistuje lepšia alternatíva,” zhrnul DxOMark.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať