Harmony OS

Huawei predstavil HarmonyOS 2.0. V smartfónoch sa má objaviť už budúci rok

Spoločnosť Huawei nám počas Huawei Developers Conference 2020 predstavila novú verziu vlastného operačného systému HarmonyOS.

Spoločnosť Huawei nám počas Huawei Developers Conference 2020 predstavila novú verziu vlastného operačného systému HarmonyOS. Nesie označenie HarmonyOS 2.0.

Pôvodná verzia HarmonyOS, určená pre hodinky, smartfóny, televízory a dokonca aj automobily, nám bola odhalená ešte minulý rok. OS Android však v prostredí telefónov nenahradila.

HarmonyOS 2.0 predstavený. Aký je plán?

To sa ale dnešným dňom mení. Výrobca nám predstavil HarmonyOS 2.0 a spolu s ním aj plány o postupnom sprístupňovaní.

Beta verzia HarmonyOS 2.0 je od dnešného dňa, 10. septembra, dostupná pre smartwatch, televízory a ďalšie zariadenia. Čo sa týka smartfónov, SDK nástroje a simulátory novej verzie operačného systému by mali byť sprístupnené na konci tohto roka.

“Možno už budúci rok uvidíme prvé smartfóny poháňané systémom HarmonyOS,” prehlásil Richard Yu, CEO Huawei.

Zdroj: HDC 2020 (via Android Authority)

Spoločnosť taktiež odhalila svoje plány týkajúce sa projektu OpenHarmony, open-source verzie HarmonyOS, upozorňuje Android Authority.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2

Tvrdí, že od dnešného dňa bude podporovaná zariadeniami so 128 kB až 128 MB operačnej pamäte. Zariadenia s väčšími kapacitami získajú podporu v apríli a októbri budúceho roku. Huawei uvádza, že HarmonyOS plne sprístupní ešte pred októbrom 2021.

Šéf Huawei nám poodhalil aj niektoré z hlavných vlastností operačného systému. Dočkať sa máme plne adaptívneho užívateľského rozhrania, vylepšeného systému rozpoznávania hlasu, podpory pre rýchlejší prenos súborov medzi zariadeniami a mnohých ďalších noviniek.

Len pre Čínu?

Je tu však jeden háčik. Ako píše server 9to5Google, slová generálneho riaditeľa mierne naznačujú, že HarmonyOS bude dostupný len pre čínsky trh. O vydaní globálnej verzie HarmonyOS 2.0 nepadla žiadna zmienka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať