Xbox Series S dorazí už v novembri. Ponúkne vysoké rozlíšenie i obnovovaciu frekvenciu

Čo sa týka ceny, Xbox Series S sa bude predávať za priaznivých 299 €. Jej väčší a výkonnejší súrodenec bude o rovných 200 € drahší.

Microsoft nám pred dvoma dňami odhalil dizajn a cenu Xbox Series S. Konzola má byť cenovo dostupnejším variantom Series X. Žiaľ, o informácie týkajúce sa jej výbavy sa s nami nepodelil.

V priebehu posledných dní sa však mnoho vecí zmenilo. Najskôr sme sa dočkali úniku od informátora Walking Cat. Ten zverejnil promo video očakávanej konzoly, ktoré nám okrem iného odhalilo aj časť špecifikácií.

Foto: Xbox/Twitter

Video, ktoré trvá len niečo vyše jeden a pol minúty, nám prezrádza, že Xbox Series S bude v porovnaní so Series X až o 60 % menší. Ďalej spomína aj prítomnosť vlastného NVME SSD s kapacitou 512 GB, podporu pre 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a rozlíšenie až 1440p. Naopak, čo konzola neponúkne, je mechanika.

Mnohých tieto informácie potešili, no nemohli sme si byť istí ich pravdivosťou, nakoľko v tom čase išlo len o únik.

TIP REDAKCIE
Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly

Microsoft potvrdzuje

Microsoft však krátko na to všetky uvedené špecifikácie potvrdil. Na oficiálnom YouTube profile totiž zverejnil to isté video. Potvrdil taktiež aj dátum, kedy Xbox Series S dorazí. Dobrou správou je, že sa tak má stať už 10. novembra.

Čo sa týka ceny, Xbox Series S sa bude predávať za priaznivých 299 €. Jej väčší a výkonnejší súrodenec bude o rovných 200 € drahší.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať