Huawei sa má inšpirovať Samsungom: Ich skladací smartfón má byť kópiou Galaxy Z Fold 2

Huawei momentálne prežíva najťažšie obdobie od vzniku spoločnosti. Firma stratila prístup k procesorom, ktoré síce navrhnúť môže, no ich ich nemôže vyrobiť.

Huawei momentálne prežíva najťažšie obdobie od vzniku spoločnosti. Firma stratila prístup k procesorom, ktoré síce navrhnúť môže, no nikto im ich nemôže vyrobiť. Rovnako stratila prístup k displejom, pamätiamfotočipom.

Huawei však aj naďalej pokračuje vo výrobe nových smartfónov, pre ktoré si spravil zásobu súčiastok. Rovnako pokračuje aj vývoj nových smartfónov, medzi ktoré má patriť aj nástupca ohybného Huawei Mate Xs. Vďaka serveru LetsGoDigital už vieme, ako môže vyzerať.

Foto: LetsGoDigital

Patentová prihláška prezradila, že Huawei pravdepodobne zmenil rozhodnutie vyrábať ohybný smartfón s displejom po vonkajšej strane. Namiesto toho ho podobne ako Samsung umiestnil na vnútornú stranu. Pripomenieme, že Huawei dizajnové rozhodnutie Samsungu spočiatku kritizoval a to svoje naopak obhajoval. Vyzerá to však tak, že správne sa predsa len rozhodol Samsung.

Foto: LetsGoDigital

Inšpirácia modelom Galaxy Z Fold 2 je zjavná už na prvý pohľad. Obe zariadenia sa od seba líšia prakticky len v umiestnení fotoaparátov. Huawei plánuje smartfón vybaviť väčším počtom snímačov, pričom jeden z nich má byť periskopický pre dosiahnutie väčšieho priblíženia.

TIP REDAKCIE
Telekom má fantastickú správu: Ak máš Magio TV alebo DIGI, toto ťa poteší!
Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2

Ak sa patentová prihláška skutočne zhmotní v reálne zariadenie, na rozdiel od Galaxy Z Fold 2 vo vnútornom displeji nebude umiestnený predný fotoaparát. Ten sa má nachádzať len v tom vonkajšom.

Silná inšpirácia riešením Samsungu je zjavná aj v navrhnutí pántiku a umiestnení tlačidiel. Rovnaké je aj umiestnenie snímaču odtlačkov prstov na boku smartfónu. Či sa Huawei skutočne rozhodne v situácii v akej je vyrobiť ďalší skladací smartfón nateraz ostáva otázne. Čo však hovoríte na dizajn? Môže byť alebo je telefón príliš podobný tomu, čo pripravil Samsung?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať