Analytici pochovávajú Huawei: S telefónmi môžu úplne skončiť!

Huawei sa pod tlakom amerických sankcií môže zosypať a úplne vystúpiť z trhu so smartfónmi, predpokladá špičkový analytik Ming-či Kuo.

Huawei sa pod tlakom amerických sankcií môže zosypať a úplne vystúpiť z trhu so smartfónmi, predpokladá špičkový analytik Ming-či Kuo. Pripomeňme, že analytik Ming-či Kuo je zodpovedný z jedny z najpresnejších predikcií technologického sveta.

Spojené štáty americké proti Huawei zbroja od začiatku minulého roka. USA firmu zaradili na čierny zoznam, čo výrazne ovplyvnilo to, čo Huawei môže používať a s ktorými spoločnosťami môže spolupracovať. Je to pochopiteľne dôvod, prečo Huawei a Honor smartfóny neponúkajú Google aplikácie a služby.

Najnovšia vlna reštrikcií Huawei odstavila od výroby vlastných čipov Kirin. Zároveň to tiež znamená, že nemôžu nakupovať procesory od spoločností ako Qualcomm a MediaTek. Sú tak úplne odstrihnutí od základnej súčiastky, bez ktorej nebude fungovať žiaden smartfón.

Dôvodom tak výrazného ovplyvnenia dodávateľského reťazca je fakt, že všetky spoločnosti pre výrobu jednotlivých komponentov používajú technológie, ktoré vznikli v Spojených štátoch, resp. ktoré vytvorili americké firmy. Ak chcú s Huawei spolupracovať aj po 15. septembri, musia vládu USA požiadať o špeciálnu licenciu. Požiadali o ňu spoločnosti ako MediaTek a Qualcomm. Zatiaľ im udelená nebola.

Ustojí to Huawei? Sú 2 scenáre

Kuo je presvedčený o tom, že ak sa aj Huawei podarí získať všetky potrebné komponenty, výsledný produkt nebude tak konkurencieschopný ako iné, ktoré postupne prichádzajú na trh. Predaje a tržby budú klesať až do bodu, kedy to pre technologického giganta nebude únosné.

Analytik predostrel dva scenáre. V tom najlepšom prípade Huawei len klesne podiel na trhu so smartfónmi. V tom najhoršom prípade túto už ikonickú značku zodpovednú za mnohé inovácie, hlavne na poli s fotoaparátmi, stratíme. Pre svet smartfónov a technológií ako takých by to bol, nepochybne, čierny deň.

TIP REDAKCIE
Tesla Cybertruck pózuje v čerstvom videu: Pribudol stierač aj spätné zrkadlá
Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať