Crysis Remastered na maximálnych detailoch pri viac ako 30 FPS? Vraj to nezvládne ani najlepšia grafická karta

“Neexistuje žiadna grafická karta, ktorá dokáže rozbehnúť Crysis Remastered v 4K rozlíšení a s najvyšším nastavením grafiky pri stabilných 30 FPS.”

Crysis, jedna z najprepracovanejších a najzáživnejších FPS strieľačiek v histórii, si po 13 rokoch prešla kompletnou prerábkou. Starší hráči si určite pamätajú, že rozbehnúť pôvodný Crysis na maximálnych detailoch a zároveň na viac ako 30 FPS bolo doslova nemožné. Nedokázala to ani vtedy najšpičkovejšia grafická karta, GeForce 8800 Ultra.

A inak tomu nie je ani teraz, o 13 rokov neskôr. Crysis Remastered je po grafickej stránke tak náročnou hrou, že doslova neexistuje žiadna grafická karta, ktorá by ju dokázala rozbehnúť, samozrejme na maximálnych detailoch, pri viac ako 30 FPS. Najvyššie grafické nastavenie, aké si hráč môže zvoliť, nesie pomerne ikonický názov – “Can it run Crysis”.

Pri tomto nastavení hra poníži aj tie najlepšie PC zostavy. Server PC Gamer sa na túto tému rozprával so Steffenom Halbigom, hlavou celého projektu. Ten sa vyjadril veľmi jasne a stručne: “Neexistuje žiadna grafická karta, ktorá dokáže rozbehnúť Crysis Remastered v 4K rozlíšení a s najvyšším nastavením grafiky pri stabilných 30 FPS.”

A čím je vlastne spomínané najvyššie nastavenie, vlastným názvom “Can it run Crysis”, také výnimočné? Odpoveďou je neobmedzené vykresľovanie vzdialenosti.

Ako vzniklo toto “meme”?

Steffen prezradil aj to, ako vzniklo označenie pre tento nekompromisný režim, resp. nastavenie.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Meme “Can it run Crysis” je staré už 13 rokov, čiže rovnako ako pôvodná verzia hry. Tá totiž bola (na tú dobu) taktiež nesmierne náročná. Dá sa teda povedať, že tím si týmto označením pre najvyššie nastavenie grafiky pripomína staré dobré časy. Najskôr vraj išlo skôr o vtip, no nápad sa nakoniec udržal a dopracoval sa až do finálnej verzie Crysis Remastered.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať