Apple chce dobehnúť Samsung: Usilovne pracuje na svojom prvom skladacom iPhone

Apple si od Samsung Display údajne objednal hojné množstvo ohýbateľných displejov, ktoré majú slúžiť ako vzorky pre viacero prototypov.

Prvé zmienky o skladacom iPhone sa k nám dopracovali ešte v roku 2017. Odvtedy však boli informácie skôr skromné. Nevieme teda kedy príde a ani čo presne ponúkne.

Aktuálne sa ale vďaka informátorovi Ice Universe dozvedáme kľúčovú novinku, ktorá značí, že Apple od projektu neupustil, a teda že na skladacom iPhone stále pracuje. Upozornila na ňu publikácia BGR.

Tvrdí, že Apple si od Samsung Display objednal hojné množstvo ohýbateľných displejov, ktoré majú slúžiť ako vzorky pre viacero prototypov. Ak je táto informácia pravdivá, môžeme si byť istí, že sa Apple pripravuje na debut skladacieho iPhonu. Súčasne však naznačuje, že sa ho tak skoro nedočkáme.

Skladací iPhone sa stále nachádza v štádiu vývoja, nakoľko sa Apple zatiaľ nerozhodol pre konkrétny dizajn. Odkedy sa o zariadení objavili prvé informácie, dočkali sme úniku niekoľkých možných prevedení. Náhľad na jedno z nich sa objavilo v júli (viď. nižšie).

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto získate Windows 11 zadarmo alebo za menej ako 6 €!
via BGR

Aktuálne si nie sme istí, čo môžeme od zariadenia očakávať. Apple sa nakoniec môže rozhodnúť pre riešenie, ktoré použil Microsoft pri svojom Surface Duo, a teda že zariadenie ponúkne dva displeje spojené pántom.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať