Apple údajne pracuje na prototype skladacieho smartfónu. Bude vybavený dvoma samostatnými displejmi

Podľa renomovaného informátora má zariadenie pripomínať Surface Duo od spoločnosti Microsoft.

7
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple údajne pripravuje prototyp nového skladacieho smartfónu. Narozdiel od konkurenčných produktov, ako je Galaxy Fold či Mate X, však bude vybavený nie jedným, ale dvoma displejmi spojenými kĺbom. O novinke informuje server MacRumors, ktorý sa odvoláva na tweet známeho informátora Jona Prossera.

Ten vo svojom príspevku tvrdí, že zariadenie bude vybavené zaoblenými rohmi, pričom hrany majú byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Taktiež sa údajne nemusíme obávať prítomnosti mnohými neobľúbeného výrezu, senzory potrebné na správnu funkcionalitu Face ID sa budú nachádzať na „malom čele“ v oblasti vonkajšieho displeja.

Nepôjde tak o bežný skladací smartfón, na aký sme zvyknutí. Apple totiž experimentuje s dvoma samostatnými panelmi prepojenými kĺbom. Podľa Prossera však prechod medzi dvoma displejmi vyzerá byť aj napriek kĺbu plynulý, čo mu ponúka citeľnú výhodu oproti ostatným skladacím smartfónom, ktorých kĺby sú stále pomerne výrazné.

Zatiaľ neexistujú žiadne bližšie údaje ohľadom približného dátumu, kedy by zariadenie mohlo debutovať. Stále totiž ide len o prototyp.