Apple má nový iPad Air: Dizajnovo sa podobá na iPad Pro

Apple práve predstavuje nový iPad Air, ktorý sa dizajnovo veľmi podobá na vlajkový tablet spoločnosti, iPad Pro.

Apple práve predstavuje nový iPad Air, ktorý sa dizajnovo veľmi podobá na vlajkový tablet spoločnosti, iPad Pro. V porovnaní s iPad Air, ktorý ste si mohli kúpiť doteraz ide o veľkú zmenu.

Doterajší model, ktorý je cenovo radený medzi iPad a iPad Pro mal hrubý spodný aj vrchný rámček. Nechýbalo mu ani hardvérové domovské tlačidlo s Touch ID. Nový iPad Air má výrazne užšie rámčeky a displej, ktorý siaha do všetkých rohov.

iPad Air ponúka plne laminovaný 10,9-palcový „Liquid Retina“ displej s rozlíšením 2 360 x 1 640. Nechýba mu podpora pre True Tone a dokonca ani antireflexná vrstva minimalizujúca odrazy. Aby to Apple dokázal, okrúhle tlačidlo „Domov,“ ktoré bolo doteraz umiestnené v spodnom rámčeku premiestnil úplne navrch.

Nové umiestnenie pre Touch ID tlačidlo.

Vnútri nového iPad Air tiká výkonný čipset Apple A14 postavený na 5 nm výrobnom procese pozostávajúcom zo šiestich jadier (dve výkonnejšie, štyri menej výkonnejšie). Celkovo má až 11,8 miliardy tranzistorov. To v praxi znamená, že je v porovnaní s minuloročným iPad Air až o 40 % výkonnejší.

TIP REDAKCIE
Toto doma nemôže chýbať žiadnemu kutilovi: Gravírovačka za neprekonateľnú cenu a dopravou zadarmo!
iPad Air poháňa Apple A14 s 11,8 miliardou tranzistorov
iPad Air poháňa Apple A14 s 11,8 miliardou tranzistorov

Podobne ako pri iPad Pro, aj nový iPad Air namiesto Lightning konektoru využije USB-C s podporou pre 20 W rýchlonabíjanie. To nie je všetko, čo si iPad Air „požičal“ z iPad Pro. Apple spomína napríklad rovnaký 12 Mpx zadný fotoaparát s ešte lepšou stabilizáciou pri natáčaní videa. Na prednej strane sa nachádza 7 Mpx senzor so smart HDR a podporou pre natáčanie videa v rozlíšení 1080p pri snímkovaní 60 FPS.

Nový iPad Air podporuje klávesnicu Apple Magic Keyboard, aj stylus Apple Pencil (2. generáciu)
Nový iPad Air podporuje klávesnicu Apple Magic Keyboard, aj stylus Apple Pencil (2. generáciu)

Zaujímavou správou je určite aj fakt, že nový iPad Air bude plne kompatibilný s novým stylusom Apple Pencil. Podobne ako pri iPad Pro, aj pri iPad Air sa bude dať magneticky prichytiť k tabletu. Podobnosti tam ešte nekončia. Nová klávesnica Apple Magic Keyboard bude fungovať aj na iPad Air.

Nakoniec informácia o cene a dostupnosti. Apple potvrdil, že iPad Air si budete môcť kúpiť budúci mesiac za 599 dolárov v piatich farebných prevedeniach, a to v striebornom, space gray, zlatom, zelenom a modrom. Európsku cenu momentálne zisťujeme.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať