100w nabijanie

Xiaomi môže už budúci mesiac predstaviť smartfón s podporou pre šialené 120 W nabíjanie!

Spoločnosti ako Xiaomi či Oppo poctivo pripravujú svoje bleskovo rýchle nabíjačky, ktorých výkon s prehľadom presahuje hranicu 100 W.

Spoločnosti ako Xiaomi či Oppo poctivo pripravujú svoje bleskovo rýchle nabíjačky, ktorých výkon s prehľadom presahuje hranicu 100 W. Prvý z uvedených výrobcov ju údajne môže k prvému smartfónu pribaliť už budúci mesiac, informuje publikácia Android Authority.

Na možný debut nového smartfónu od Xiaomi, ktorý bude disponovať podporou pre 120 W nabíjanie, upozornil známy informátor Digital Chat Station. Má ísť o 5G zariadenie, ktoré sa objavilo už aj v prostredí certifikácie 3C.

https://twitter.com/StationChat/status/1283202159903793152

Zrejme ide o vlajkovú loď

Ostatne nám však toho certifikácia neprezrádza veľa. Zatiaľ si teda nie sme istí, čo bude základná výbava očakávaného smartfónu, s výnimkou 120 W nabíjania, obsahovať. Podpora 5G sietí a šialene rýchleho nabíjania sú však jasným náznakom, že pôjde o vlajkovú loď.

Debutovať môže už budúci mesiac

Informátor ďalej uvádza, že smartfón nesie modelové označenie M2007J1SC, pričom môže debutovať už budúci mesiac.

Sme zvedaví, čo presne si na nás Xiaomi v druhej polovici tohto roku chystá. Vylúčená dokonca nie je ani možnosť, že pôjde o nové rozšírenie radu Mi Mix, konkrétne Mi Mix 4. V tomto momente však už vstupujeme do teritória špekulácií.