TikTok v USA zatiaľ nekončí: Ak Microsoft službu odkúpi, Trump ju nezakáže

Tik Tok to má na území USA dosť naklonené. Prezident Donald Trump nedávno prehlásil, že plánuje službu úplne zakázať. Dôvodov je viacero.

TikTok to má na území USA dosť naklonené. Prezident Donald Trump totiž nedávno prehlásil, že plánuje službu úplne zakázať. Má ísť o „pomstu za koronavírus”, i keď dôvodov je viacero. Stále však pre ňu existuje malé svetielko nádeje.

Ako sme vás už upozornili v jednom z našich nedávnych článkov, službu plánuje odkúpiť americký gigant Microsoft. Aktuálne prebiehajú všetky nevyhnutné rokovania, o ktorých žiaľ nevieme vôbec nič. Spoločnosť totiž verejnosť oboznámi až s finálnym verdiktom, stať sa tak má najneskôr do 15. septembra.

Trump je ochotný počkať na vyjadrenie Microsoftu

Možnosti sú dve. Ak sa Microsoft skutočne rozhodne dohodu uzavrieť, TikTok môže na území Spojených štátov fungovať aj naďalej. Ak nie, Trump službu nadobro zakáže, informuje server Bloomberg.

Prezident USA TikTok vníma ako hrozbu pre národnú bezpečnosť, no taktiež aj ako skvelú príležitosť „pomstiť sa Číne za koronavírus”. Ak však skončí v rukách Microsoftu, štátna kasa sa nepochybne poteší nemalému prílivu peňazí. Spojené štáty by totižto mali dostať istý podiel z predaja amerických aktív TikToku.

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge

Výrok Miltona Friedmanna – za všetkým hľadaj peniaze – tak platí aj v tomto prípade.

Prežitie služby na pôde USA tak aktuálne závisí len od toho, či Microsoft uzavrie alebo neuzavrie dohodu. Ako sme už naznačili vyššie, verdikt sa dozvieme najneskôr 15. septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať