TikTok môže skončiť v rukách Microsoftu, softvérový gigant rokuje o prevzatí

Začiatkom júla sme sa dozvedeli, že americká vláda uvažuje nad zákazom aplikácie čínskej sociálnej siete TikTok, ktorú v USA používa viac ako 100 miliónov ľudí. Naznačil to vtedy minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

Začiatkom júla sme sa dozvedeli, že americká vláda uvažuje nad zákazom aplikácie čínskej sociálnej siete TikTok, ktorú v USA používa viac ako 100 miliónov ľudí. Naznačil to vtedy minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

Americký prezident Donald Trump koncom minulého týždňa oznámil, že vláda USA má skutočne v pláne TikTok zakázať. Američania považujú aplikáciu TikTok, vlastnenú čínskou spoločnosťou ByteDance, za možnú hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Americká vláda sa obáva, že osobné údaje používateľov aplikácie z USA posúva spoločnosť ByteDance čínskej vláde. Do bitky o TikTok sa však najnovšie zapojil Microsoft.

Softvérový gigant vo svojom blogu uvádza, že pokračuje v rokovaniach o kúpe sociálnej siete TikTok. Ak pôjde všetko hladko, rokovanie by chcel Microsoft ukončiť do 15. septembra 2020.

TikTok
Foto: pikist.com

Microsoft by chcel prevziať TikTok fungujúci v Spojených štátoch, Kanade, v Austrálii a na Novom Zélande. Spoločnosť by sa ako vlastník starala o jeho prevádzku a obchodný model. Otvorená je tiež vstupom ďalších, menšinových investorov.

Ak by Microsoft TikTok skutočne kúpil, zabezpečil by, aby sa osobné údaje používateľov z USA ukladali a spravovali len na amerických serveroch. Údaje uložené mimo USA by sa vymazali. Spoločnosť by ďalej zlepšila transparentnosť a a celkovú digitálnu bezpečnosť.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

Aj keď Microsoft o kúpe rokuje, neexistuje žiadna záruka toho, že sa so spoločnosťou ByteDance na akvizícii aj dohodne. Microsoft má v pláne zverejniť až definitívny výsledok diskusií a prebiehajúce rokovania ďalej komentovať nebude.

Microsoft by si kúpou časti TikToku automaticky zabezpečil prienik do sveta sociálnych sietí a médií, čo by bolo pre neho veľkým víťazstvom. Microsoft už jednu sociálnu sieť kúpil. V roku 2016 prevzal za 26,2 miliardy dolárov profesnú sieť LinkedIn.

Koľko by zaplatil za TikTok? Oficiálne čísla samozrejme známe nie sú, no povráva sa, že by to mohlo byť 50 až 100 miliárd dolárov. Pokiaľ by mal TikTok skončiť v rukách americkej spoločnosti, pre vládu USA by to mohol byť dostatočný dôvod na to, aby od zákazu aplikácie upustila.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať