Samsung predstavil revolučnú funkciu: Telefón nájdete aj keď nie je pripojený k internetu!

Funkcia Hľadať môj mobil je navrhnutá tak, aby ste aj na diaľku vedeli lokalizovať svoje zariadenie, stiahnuť si z neho dáta alebo ho celé vyresetovať.

Funkcia Hľadať môj mobil je navrhnutá tak, aby ste aj na diaľku vedeli lokalizovať svoje zariadenie, stiahnuť si z neho dáta alebo ho celé vyresetovať. Hodí sa to hlavne vtedy, ak ho neviete nájsť alebo ak vám ho nebodaj ukradnú.

Aplikácia však na správne fungovanie potrebuje, aby bol telefón, ktorý hľadáte alebo ktorý bol ukradnutý, pripojený k internetu. Ak telefón stratí pripojenie, jednoducho ho nenájdete. Alebo áno? Samsung práve aktualizuje funkciu Hľadať môj mobil, ktorá tento problém rieši.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy Note20 Ultra: Profesionálny nástroj pre ľudí s citom pre dizajn

Najnovšia verzia (7.1.08.0) pridáva funkcionalitu „Offline finding,“ ktorá vám umožní nájsť svoje zariadenie aj vtedy, ak nie je pripojené k internetu. Využije k tomu Galaxy smartfón niekoho iného. Samsung okrem toho spúšťa aj možnosť vyhľadať stratené hodinky Galaxy Watch alebo bezdrôtové slúchadlá.

O novinke informoval Max Weinbach z XDA-Developers. Ako môžete vidieť na screenshotoch, na jeho smartfón Samsung zaslal notifikáciu, ktorá ho upozornila na novinku. Keď na notifikáciu kliknete, otvoria sa nastavenia „Hľadať môj mobil,“ kde budete môcť zapnúť offline hľadanie.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy Watch 3: Najlepšie hodinky pre Android!

Na redakčnom Galaxy S20 Ultra ešte novinka dostupná nie je, no veríme, že sa to čoskoro zmení. Pri stratenom telefóne je každá pomoc dobrá, obzvlášť ak ide o drahý kus elektroniky.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať