DualSense k PlayStation 5 má oveľa väčšiu batériu ako DualShock 4

Rozdiel medzi starým a novým ovládačom tvorí viac ako 500 mAh.

3
DualSense (via gamespot.com)

S novou konzolou sa dočkáme aj nového ovládača. Reč je o ovládači DualSense, ktorý nielen že vyzerá lepšie ako DualShock 4, ale zrejme bude mať aj citeľne lepšiu výdrž.

Užívateľ @Galaxyrain666 totiž na sieti Twitter zverejnil príspevok, v ktorom uvádza, že DualSense disponuje 1 560 mAh batériou. Len pre porovnanie, starý DualShock ponúka 1 000 mAh batériu. Stále však zaostáva za Xbox Elite Controller Series 2, ktorého batéria dosahuje kapacity až 2 050 mAh, upozornil server Android Central.

Rozdiel medzi starým a novým ovládačom teda tvorí viac ako 500 mAh. Zatiaľ nie je isté, do akej miery sa tento rozdiel odrazí na výdrži DualSense, no ak sa budeme riadiť čisto len číslami, môžeme očakávať, že jeho výdrž bude o poznanie dlhšia.

Taktiež treba zdôrazniť, že ovládač k PS5 má oproti DualShock 4 oveľa menej podsvietenia, čo znamená, že jeho batéria by sa mala vybíjať o čosi pomalšie. Taktiež podporuje nabíjanie prostredníctvom USB-C portu, čo znamená, že sa môžeme tešiť na rýchlejšie nabitie.

Na druhú stranu, DualSense je vybavený novými a pokročilejšími technológiami (nový systém vibrácií a tlakové spínače), čo môže výrazne znížiť výdrž batérie na jedno nabitie.