Google Duo možno skončí, zastúpiť ho má iná aplikácia pre videohovory

Google sa možno zase raz a opäť pustí do triedenia svojich online služieb. Tentokrát má mať na muške Duo, aplikáciu pre uskutočňovanie videohovorov.

Google sa možno zase raz a opäť pustí do triedenia svojich online služieb. Tentokrát má mať na muške Duo, jednoduchú a komfortnú aplikáciu pre uskutočňovanie osobných videohovorov.

Pripomenieme, že Google predstavil v roku 2016 dve aplikácie – Allo a Duo. Jedna fungovala ako klasický čet na štýl Messenger-u jemu podobným aplikáciám, druhá menovaná pokrývala komunikáciu prostredníctvom videa.

Aplikáciu Allo Google definitívne odstavil v marci 2019. Informáciu o ukončení jej prevádzky zverejnil v predstihu, v decembri 2018. Teraz to vyzerá, že rovnaký osud postihne aj jeho súrodenca, aplikáciu Duo.

Informuje o tom portál 9to5google.com, ktorý na základe informácií od zdrojov z prostredia spoločnosti Google tvrdí, že aplikáciu Duo v najbližších rokoch nahradí služba Google Meet. Kým Google Duo predstavuje konkurenciu pre FaceTme od Apple, Google Meet operuje v priestore video služby Zoom, ktorá získala enormnú popularitu počas pandémie nového koronavírusu.

Google Duo
Google Meet

Zdroje hovoria, že aj Google Meet sa zviezol na vysokom dopyte po videohovoroch a videokonferenciách, ktoré boli žiadané v období prísnych opatrení súvisiacich s pandémiou COVID 19.

Google Meet by mohol z aplikácie Google Duo prevziať niektoré funkcie, napríklad 3D efekty, end-to-end šifrovanie alebo možnosť kontaktovať účastníka pomocou telefónneho čísla.

TIP REDAKCIE
Útok voči solidarite: WHO odsudzuje zákazy cestovania uvalené na južný región Afriky

Vďaka konsolidácii služieb by sa tak Google mohol sústrediť iba na jednu platformu pokrývajúcu videohovory, ktorá by slúžila ako bežným používateľom, tak podnikom a rôznym organizáciám.

Google zatiaľ tvrdenie odmieta

Google ale vo svojom stanovisku ozrejmil, že nemá v úmysle aplikáciu Duo odstaviť. Podľa neho zaznamenala počas pandémie úžasný rast. Chce do aplikácie naďalej investovať a budovať nové funkcie, ktoré spríjemnia jej používanie pre zákazníkov a partnerov.

Google však priznal, že hľadá nové spôsoby, ako sa môžu jeho služby pre uskutočňovanie videohovorov vzájomne vylepšiť.

V máji prevzal riadenie aplikácie Google Duo Javier Soltero, ktorý má na starosti podnikový balík služieb známy ako G Suite. Súčasťou tohto balíka je práve služba Google Meet, ktorá má Duo v najbližších rokoch nahradiť.

Až v apríli tohto roka sprístupnil Google službu Meet zadarmo pre všetkých, aj nefiremných používateľov, k čomu ho motivovala pandemická situácia. Či Google Duo naozaj skončí sa dozvieme o pár mesiacov alebo možno až rokov. Nebolo by to ale prvý, druhý ani tretíkrát, čo Google vypol niektorú zo svojich služieb či aplikácií.

Online cintorín služieb, aplikácií a ďalších produktov Google môžete navštíviť na tejto adrese.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať