Huawei si necháva patentovať smartfón s displejom na zadnej strane

Spoločnosť Huawei môže minimálne jeden zo svojich budúcich smartfónov vybaviť šikovnou pomôckou v podobe zadného displeja.

Spoločnosť Huawei môže minimálne jeden zo svojich budúcich smartfónov vybaviť šikovnou pomôckou v podobe zadného displeja. Naznačuje to jej nový patent, píše publikácia Android Headlines.

Ako je zrejmé z vyobrazenia nižšie, reč je o skutočne miniatúrnom displeji umiestnenom tesne nad foto modulom v ľavom hornom rohu zadnej strany. Samotný modul je domovom pre štyri snímače. Pochopiteľne, ich konfiguráciu nepoznáme.

FOTO: TigerMobiles.com/Android Headlines

Zobrazovanie notifikácií, teploty a ďalších užitočných informácií

Zatiaľ nie je isté, akému účelu bude tento displej slúžiť. Na uvedenej snímke zobrazuje čas, no veríme, že toho dokáže oveľa viac (napr. prehľad notifikácií či počasia). Niet teda pochýb, že displej ponúkne funkciu always-on. Či však bude dotykový je zatiaľ otázne.

Smartfón môže doraziť vo viacerých variantoch. Patent, ktorý sme opisovali v predošlých odstavcoch, hovoril o displeji umiestnenom nad foto modulom. Existujú však aj verzie, kde sa tento displej nachádza pod modulom či dokonca v jeho strede, resp. medzi snímačmi.

TIP REDAKCIE
MediaTek chystá čipset pre lacnejšie vlajkové lode. Takýto výkon môžete čakať!

Tak či onak, treba rátať s možnosťou, že smartfón nikdy neuzrie svetlo sveta. Totižto mnoho dizajnov, ktoré si Huawei nechal v minulosti patentovať, nakoniec ostalo len na papieri. No kto vie, možno tomu tentokrát bude inak. Necháme sa prekvapiť.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať