galaxy z fold

Kupujte Galaxy Note, kým sa dá: Budúci rok vraj táto séria zanikne

Nové informácie z Južnej Kórey naznačujú, že Samsung budúci rok seriózne zatrasie svojim portfóliom zariadení.

Nové informácie z Južnej Kórey naznačujú, že Samsung budúci rok seriózne zatrasie svojím portfóliom zariadení. Spoločnosť tento rok predstavila tri verzie Galaxy S20 (S20, S20+S20 Ultra) a dve verzie radu Galaxy Note (Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra).

Budúci rok to môže byť úplne inak. Podľa publikácie The Elec Korea má nástupca Galaxy S20, ktorý je zatiaľ známy ako Galaxy S21, ponúknuť aj verziu so stylusom S Pen. Pero však bude súčasťou len Ultra verzie, ostatné ho mať nebudú.

Galaxy S21 má Samsung predstaviť už tradične začiatkom budúceho roka. Zariadenie je zatiaľ známe pod kódovým označením „Unbound“. Inžinieri momentálne pracujú na troch variantoch: M1, N2 a O3. Predpokladá sa, že práve „O3“ v konštrukcii ponesie aj S Pen.

Už dlhšie sa povráva, že Samsung sériu Galaxy Note vymení za skladacie smartfóny, ktoré naberajú na popularite. Podľa kórejských médií Samsung nemal svojim partnerom potvrdiť práce na Galaxy Note21. Je možno ešte príliš skoro na to, aby tak spravil a možno tak ani vôbec nespraví.

Mnohí sa totiž domnievajú, že budúci rok výrobca predstaví Galaxy S21 v prvom polroku a v tom druhom sa zameria na skladacie Galaxy Z Fold/Z Flip.

Výrazný pokrok v skladacích displejoch

Samsung už teraz dokáže vyrobiť 600 000 skladacích displejov mesačne, do konca roka plánuje kapacitu navýšiť na 1 000 000 skladacích displejov mesačne. Darí sa mu to hlavne vďaka výraznému vylepšeniu procesu výroby UTG – ultra tenkého skla, ktoré chráni napríklad skladací displej na Galaxy Z Flip.

Je pravdepodobné, že Samsung nepredá až tak veľa skladacích zariadení ako smartfónov radu Note, no ťažkú hlavu si z toho robiť nemusí. Pri skladacích zariadeniach má vyššiu maržu, ktorá pokryje nižšie predaje. Zároveň sa kvôli pribalenému S Penu môže predať viac „klasických“ Galaxy S smartfónov.

Čo na plány Samsungu hovoríte vy? Boli by ste za to, ak by sa S Pen presunul do radu Galaxy S a Note by úplne zanikol? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať