Samsung Galaxy S20 Ultra

Nástupca Galaxy S20 Ultra taktiež ponúkne 108 Mpx snímač, bude však výkonnejší

Zatiaľ nie je isté, o akom snímači je konkrétne reč. Je možné, že pôjde o vylepšenú verziu HM1, ktorá okrem iného ponúkne aj rýchlejšie zaostrovanie.

108 Mpx fotoaparát v Samsung Galaxy S20 Ultra je síce výkonný, no má aj svoje nedostatky. Konkrétne je reč o pomalšom zaostrovaní a niekedy až príliš jemných výsledných snímkach. Netreba sa však obávať, s príchodom budúcoročných modelov radu Galaxy S by sa tieto chyby mali stať minulosťou.

Naznačuje to nové tvrdenie známeho informátora Ice universe, na ktoré upozornil server Android Authority. Informátor vo svojom príspevku na sieti Twitter uvádza, že Galaxy S21 Ultra (no môže to byť aj S30 Ultra) taktiež ponúkne 108 Mpx foťák. Bude však vybavený novým snímačom, ktorý informátor označuje ako “nástupcu HM1”.

Zatiaľ nie je isté, o akom snímači je konkrétne reč. Je možné, že pôjde len o vylepšenú verziu ISOCELL Bright HM1, ktorá okrem iného ponúkne aj rýchlejšie zaostrovanie. Zatiaľ však ide len o únik, preto vám tieto informácie neodporúčame brať ako hotovú vec.

No na druhú stranu, nebolo by prekvapením, ak by Samsung so 108 Mpx foťákmi pokračoval aj budúci rok. Ľudia majú radi vysoké čísla, obzvlášť pri fotoaparátoch, nakoľko je všeobecne známe, že objektívy s vysokými rozlíšeniami dokážu zachytávať veľmi slušné a ostré snímky s vysokou úrovňou detailov.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

108 Mpx rozlíšenie jednoducho znie až príliš dobre

Nebudeme si klamať, 108 Mpx foťák jednoducho znie lákavo, minimálne na papieri. Treba si však uvedomiť, že vyšší počet megapixelov nemusí automaticky znamenať špičkovú kvalitu. Ako príklad môžeme použiť nedávno predstavený Pixel 4a, ktorý má len 12 Mpx snímač, no po kvalitatívnej stránke by hravo strčil do vrecka aj niektoré 48 či 64 Mpx senzory.

Ako sme už uviedli vyššie, zatiaľ vám uvedené informácie odporúčame brať so značnou rezervou, nakoľko sú predmetom úniku a doposiaľ neboli oficiálne potvrdené. A navyše, od predstavenia nových Galaxy S modelov nás stále delí ešte mnoho mesiacov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať