Rusi idú proti USA: Sú pripravení spolupracovať s Huawei, chcú od neho 5G infraštruktúru

Huawei je okrem výroby smartfónov veľmi dobre známy aj tým, že patrí medzi špičkových výrobcov 5G zariadení určených pre operátorov.

Huawei je okrem výroby smartfónov veľmi dobre známy aj tým, že patrí medzi špičkových výrobcov 5G zariadení určených pre operátorov. Mnohé krajiny sa od využívania ich technológií dištancujú, jedna však nie. Je ňou Rusko, ktoré s Huawei plánuje spolupracovať, vyplýva zo zistení agentúry Reuters.

Agentúra mala prevziať informácie z ruskej agentúry Interfax, ktorá citovala ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova. Ten mal potvrdiť, že Rusko je pripravené spolupracovať s Huawei Technologies na výstavbe 5G technológií v Moskve.

Lavrov okrem toho dodal, že Rusko neplánuje nasledovať odporúčania Spojených štátov amerických, ktoré „jednoducho žiadajú, aby s Čínou, resp. konkrétne s Huawei, na zavedení 5G nikto nespolupracoval“.

Huawei má podľa smernice USA zakázané obchodovať s americkými firmami. Podľa bezpečnostných zložiek má byť nebezpečným subjektom, ktorý dokáže špehovať vládu a ľudí. Huawei tieto tvrdenia niekoľkokrát poprel.

TIP REDAKCIE
Slováci bojujú proti 5G: Petíciu podpísalo už 14 500 ľudí

Americká vláda zároveň odporučila aj ostatným krajinám, aby prijali podobné opatrenia. Krajiny ako Austrália, Dánsko, Japonsko, Poľsko, Švédsko, Nový Zéland, Veľká Británia a ďalšie už taktiež zakázali spoluprácu s Huawei na projektoch súvisiacich s 5G.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať