Európsky trh so smartfónmi ovládol Samsung, Huawei sa umiestnil na 4. priečke

Spoločnosť Canalys zverejnila rebríček piatich najobľúbenejších výrobcov na európskom trhu. Huawei sa umiestnil až na štvrtom mieste.

Z globálneho hľadiska je aktuálne najväčším výrobcom smartfónov čínsky gigant Huawei, a to aj napriek sankciám uvaleným zo strany Spojených štátov amerických. Za tento významný úspech okrem iného vďačí aj svojej obrovskej popularite na domácom trhu. V Európe sa však veci majú „trochu” inak. 

Spoločnosť Canalys zverejnila rebríček piatich najobľúbenejších výrobcov na európskom trhu za 2. štvrťrok. Huawei sa umiestnil až na štvrtom mieste, prekonali ho spoločnosti Xiaomi, Apple aj Samsung.

Xiaomi prekonal Huawei

Aj keď si Xiaomi a Huawei pripisujú 17-percentné podiely na trhu, Xiaomi má navrch. Výrobcovi sa totiž podarilo expedovať 7,1 milióna smartfónov, čo je približne o 100 tisíc viac, než koľko sa podarilo expedovať konkurenčnému Huawei. Z tohto dôvodu sa Xiaomi umiestnil na tretej priečke, Huawei až na štvrtej.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

Xiaomi sa v druhom kvartáli podarilo zaznamenať až 65-percentný medziročný nárast. Medziročne si však prilepšila aj spoločnosť na druhom mieste, konkrétne Apple. V tomto prípade je reč o 42 %. Aj to je dôvod, prečo si americký gigant môže hrdo pripísať podiel vo výške až 21 %.

Samsung zaujal pozíciu dominantnej spoločnosti

Prvú priečku zaujal juhokórejský výrobca Samsung. Tomu sa aj napriek 31-percentnému medziročnému poklesu podarilo získať pozíciu vedúcej spoločnosti, nakoľko pripisuje presne 30-percentný podiel na trhu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať