Huawei spúšťa nový projekt. Obsahovať má zariadenia bez amerických technológií

Projekt Nanniwan má obsahovať zariadenia s väčšími obrazovkami, čiže notebooky, TV a podobne. Tieto zariadenia nebudú obsahovať žiadne americké technológie.

Huawei rozbieha nový zaujímavý projekt, ktorý má obsahovať produkty bez prítomnosti amerických technológií. Výrobca sa tak chce ochrániť pred ďalšími možnými reštrikciami zo strany Spojených štátov amerických, píše server Gizchina.

O spore, ktorý medzi sebou od začiatku minulého roka vedú vláda USA a výrobca Huawei, vie asi každý. Čo však veľa ľudí nevie, je, že obmedzenia sa vzťahujú výhradne na zariadenia s malými obrazovkami, čiže smartfóny alebo inteligentné hodinky.

Konflikt však neustále naberá na intenzite, a teda existuje riziko, že Spojené štáty obmedzia spoločnosť aj v rámci zariadení s väčšími obrazovkami. Preto vznikol vyššie spomenutý projekt, ktorý nesie označenie Nanniwan.

Projekt Nanniwan

Projekt Nanniwan má obsahovať zariadenia s väčšími obrazovkami, čiže notebooky, TV a podobne. Kľúčovým faktorom je, že tieto zariadenia nebudú obsahovať žiadne americké technológie.

Huawei tak bude oveľa samostatnejší a predovšetkým sa nemusí obávať žiadnych nepríjemných komplikácií, ktoré by vznikli, ak by sa vláda Spojených štátov rozhodla uvaliť reštrikcie aj na tento typ produktov. Taktiež je dôležité poznamenať, že projekt zahŕňa aj zariadenia značky Honor.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Prvými zariadeniami, ktoré sa stanú súčasťou tohto unikátneho projektu, budú notebooky. Čínsky gigant má svoje nové notebooky bez prítomnosti amerických technológií vydať niekedy v polovici augusta. Vynechať samozrejme nemôžeme ani pripravované herné notebooky od Honoru, ktoré by sa nám taktiež mali ukázať ešte tento mesiac.

Veľa sa toho o týchto pripravovaných zariadeniach nevie. Spoločnosť však na nich pracuje už niekoľko rokov, a teda by mali po kvalitatívnej stránke excelovať. Či však toho ponúknu dostatok na to, aby sa rovnali notebookom od MSI, Asus, Dell či napríklad Lenovo, je zatiaľ otázne.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať