Xiaomi vraj pripravuje ďalší smartfón so 108 Mpx foťákom. Dostupný má byť aj u nás

Xiaomi je prvou spoločnosťou, ktorá na trh priniesla smartfón so 108 Mpx foťákom. Odštartovala tak trend, od ktorého zrejme tak ľahko neupustí.

Xiaomi je prvou spoločnosťou, ktorá na trh priniesla smartfón so 108 Mpx foťákom. Odštartovala tak trend, od ktorého zrejme tak ľahko neupustí. Príkladom je pomerne nedávno predstavený rad Mi 10 či pripravované modely, ktoré sú zatiaľ známe len ako Gauguin a Gauguin Pro.

Ako informuje web Android Authority, novinka vyplýva z kódu užívateľského rozhrania MIUI 12, ktorý skúmal server XDA-Developers.

Zdroj informuje o hneď dvoch nových zariadeniach. Ich názvy naznačujú, že pôjde o štandardný a vylepšený model. Čo sa týka fotoaparátov, prvý z dvojice má ponúknuť snímač s rozlíšením 64 Mpx, pričom druhý má byť vybavený 108 Mpx objektívom.

ISOCELL Bright HMX?

Zatiaľ nie je úplne jasné, o aký snímač pôjde. Doteraz však smartfóny od Xiaomi používali Samsung ISOCELL Bright HMX, a tak je vysoko pravdepodobné, že ho spoločnosť implementuje aj do Ganguin Pro.

TIP REDAKCIE
Oprávnenia aj widgety: Google prináša do Android smartfónov nové funkcie

V takom prípade bude fotoaparát očakávaného zariadenia uplatňovať technológiu spájania viacerých pixelov do jedného (pixel-binning), čo znamená, že bude vytvárať 27 Mpx snímky.

Pre porovnanie, rad Galaxy S20 od spoločnosti Samsung používa snímač ISOCELL Bright HM1, ktorý taktiež disponuje touto technológiou, avšak dokopy spája až 9 pixelov. Vo výsledku tak vytvára zábery porovnateľné s 12 Mpx fotoaparátom.

Server XDA-Developers ďalej uvádza, že zariadenia majú byť dostupné na čínskom, indickom i globálnom trhu. Eventuálne by teda mohli doraziť aj k nám.

Čipset od Qualcomm

Čo sa týka interiéru, podľa všetkého budú novinky poháňané čipsetom od spoločnosti Qualcomm, nie MediaTek.

A kedy sa ich dočkáme? To zatiaľ nikto nevie. Je však vysoko pravdepodobné, že debutujú ešte tento rok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať