samsung

Samsung zrejme pracuje na novej verzii náramku Galaxy Fit

Samsung zrejme pracuje na novej verzii fitness náramku Galaxy Fit. Nesie označenie SM-R220 a spozorovaná bola v prostredí FCC.

Samsung zrejme pracuje na novej verzii fitness náramku Galaxy Fit. Nesie označenie SM-R220 a spozorovaná bola v prostredí FCC, informuje server Android Authority.

Práve modelové označenie je jasným náznakom, že ide o pokračovanie radu Galaxy Fit, ktorý už pozostáva zo štandardného Galaxy Fit a Galaxy Fit e. Minuloročný model bol totiž známy aj ako SM-R375.

Batéria s kapacitou 154 mAh

Zatiaľ záhadný náramok má ponúknuť batériu s kapacitou 154 mAh. Len pre porovnanie, štandardný Galaxy Fit ponúka 120 mAh, zatiaľ čo Galaxy Fit e len 70 mAh batériu.

Zdroj: FCC – via Android Authority

Zaujme nižšou cenovkou?

Aj napriek vyššej kapacite však zrejme pôjde o lacnejší model. Dôkazom má byť spôsob nabíjania (resp. nabíjací port), ktorý sa zdá byť rovnaký ako pri Galaxy Fit e. Štandardný Galaxy Fit používal NFC nabíjanie.

Ostatne sa o zariadení vie len to, že dorazí s podporou pre Bluetooth Low Energy, čo je na dnešnom trhu s fitness náramkami akýmsi základným štandardom.

Skvelá voľba pre nenáročných

Ako sme už naznačili vyššie, zariadenie bude podľa všetkého spadať do nižšej cenovej kategórie, a teda bude ideálnou voľbou pre každého, komu sa nechcú utrácať stovky eur za drahé smartwatch.

Stále však nie je úplne isté, či Samsung na produkte aj skutočne pracuje. Všetko je totiž zatiaľ len predmetom špekulácií.