Samsung chystá lacnejší Galaxy Fit-e. Pravá konkurencia pre Xiaomi Mi Band?

1
samsung galaxy fit-e
Samsung Galaxy Fit-e

Ak navštívite tieto stránky spoločnosti Samsung lokalizované pre albánsky trh, v celej kráse sa vám zobrazí nový športový náramok Galaxy Fit-e, ktorý by mohol zastať pozíciu obstojnej konkurencie pre masovo predávaný Mi Band od Xiaomi. 

Xiaomi Mi Band je najpredávanejším fitness náramkom na svete. Užívatelia si ho obľúbili už na začiatku v rámci prvej generácie. Decentná elektronika pre zápästia ľudí s aktívnym životným štýlom nestojí veľa a aj napriek tomu ponúka viac ako len základné funkcie.

Samsung Galaxy Fit-e si osvojí podobnú koncepciu. Predávať sa začne 21. mája v USA za cenu 35 amerických dolárov. O európskej dostupnosti zatiaľ nevieme nič, môžeme sa však na ňu pravdepodobne spoliehať.

Samsung Galaxy Fit-e
Samsung Galaxy Fit-e

Dizajn produktu sa drží zaužívaných proporcií tejto kategórie zariadení, aj keď možno pôsobí trochu hranatejšie. Spracovanie konštrukcie by malo byť prvotriedne a vzhľad novinky podporia žiarivé farby, hlavne žltá a biela, ktoré doplnia konzervatívnejšiu čiernu.

Samsung Galaxy Fit-e váži 15 gramov, disponuje odolnosťou voči vode 5ATM, zaznamená rôzne druhy športov a fyzických aktivít, srdcovú frekvenciu, dokáže monitorovať spánok a zobrazovať upozornenia zo smartfónu. 0,74″ displej je monochromatický, vyrobený POLED technológiou.

Samsung Galaxy Fit-e
Samsung Galaxy Fit-e

70 mAh batéria zvládne 6-7 dní prevádzky. Mi Band 3 od Xiaomi je na tom lepšie, ponúka až 20-dňovú výdrž. Pri o niečo intenzívnejšom používaní je ale zväčšia kratšia. Pripojenie k zariadeniam prebieha cez Bluetooth v5.0.

TIP REDAKCIE
Nový Xiaomi Mi Band 4 bude dostupný tento rok, potvrdzuje finančný riaditeľ

Či má Samsung Galaxy Fit-e šancu zamiešať kartami na trhu s cenovo dostupnými športovými náramkami ukáže až čas. Teraz si len musíme počkať na Samsung, ktorý nám snáď už čoskoro dodá oficiálne avízo aj s cenou určenou pre európskych zákazníkov.