Spoločnosť Sony investovala 250 miliónov dolárov do Epic Games, tvorcu Fortnite

Vo svete veľkých technologických korporácií sa uskutočnila zaujímavá transakcia. Spoločnosť Epic Games obdržala od Sony investíciu vo výške 250 miliónov USD

Vo svete veľkých technologických korporácií sa uskutočnila zaujímavá transakcia. Spoločnosť Epic Games, ktorá vydáva a vyvíja populárnu hru Fortnite, obdržala od japonského Sony strategickú investíciu vo výške 250 miliónov dolárov.

Podľa oficiálnej správy tým pádom Sony získa 1,4% podiel v spoločnosti Epic Games. Z jej dielne nevzišiel len herný hit Fortnite, ale napríklad aj Unreal Engine, kľúčová platforma, na ktorej je postavených množstvo populárnych hier.

Prvú generáciu platformy vyvinul ešte v roku 1998 Tim Sweeney, zakladateľ Epic Games. Aktuálne sa už pripravuje dostupnosť novej generácie platformy označenej ako Unreal Engine 5. Pre vývojárov bude k dispozícii niekedy v roku 2021.

Sony investíciou do Epic Games podporí budovanie „otvorenejšieho a dostupnejšieho digitálneho ekosystému pre všetkých spotrebiteľov a tvorcov obsahu“, ako sa uvádza vo vyhlásení.  

fortnite
Fortnite pre Android

Multiplatformové zameranie technológií od Epic Games zostáva zachované. Analytici ale predpokladajú, že aktuálna transakcia môže spoločnosti Sony poskytnúť nejakú výhodu, ktorú by zúročila v odvetví herných konzol.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo

Ako je už známe, koncom roka príde na trh konzola Playstation 5, ktorá bude čeliť nemenej atraktívnemu súperovi, konzole Xbox Series X od Microsoftu.

Poznatky Sony by taktiež mohli prispieť k technologickým a obsahovým vylepšeniam hry Fortnite, ktorá je aktívne vyvíjaná a pravidelnými aktualizáciami obohacovaná o nové prvky.

Investícia ešte musí prejsť schválením regulačných orgánov, čo je pri takomto type transakcie obvyklý proces.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať